Sigorta Teklif
  Ana Sayfa  
  Hemen Teklif Al  
  Sigorta Ürünlerimiz  
  Trafik Sigortası  
  Kasko Sigortası  
  Konut Sigortası
  İşyeri Sigortası
  Sağlık Sigortası
  DASK Sigortası
  Bize Ulaşın

Sigorta Teklif
Sigorta İş Olanakları

» Kasko Değer Listesi
» Sigorta Firmaları

Sigorta - Trafik Sigortası - Araç Sigortası
 

YAT SİGORTASI

Sigorta Teklif

Allianz, 70`den fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye'deki 25 yıllık birikimiyle her koşulda, her zaman yanınızda. İşte, yatınızı denizde ve karada karşılaşabileceği çeşitli risklere karşı güvence altına alan Allianz Yat sigortası.

Yat Sigortası, Tekne Sigortası

Allianz ile güvene yelken açın!
Yat sigortası, dünyanın en teknik ve ayrıntılı sigorta türlerinden biridir. İngiliz sigortacıları, konuya açıklık getirmek ve uygulamaları standartlaştırmak amacıyla bu alanda "Institute Yacht Clauses" teminat sistemini geliştirdi. Tüm dünyada geniş bir uygulama alanı bulan bu sistemi, ülkemizde Allianz uyguluyor.


Neden Allianz Yat Sigortası?
Allianz Yat Sigortası yatınızı denizde, yatma mahallinde, çekek yerinde, çekek yerine çekilirken veya indirilirken, deniz kazası ve tehlikeleri (fırtına, çatma, çarpma, oturma), korsanlık, yangın, deprem, volkanik patlama, yıldırım, hava taşıtlarıyla temas gibi pek çok riske karşı teminat altına alıyor.

Ayrıca yatınızın dıştan takma motorları da dahil tüm donanım ve ekipmanı, kıyıda, depoda veya tamir mahallindeyken bile sigorta kapsamında.


Allianz Yat Sigortası size neler sağlıyor?

Sigortanız, kaza durumunda üçüncü şahıslara karşı doğabilecek hukuki sorumlulukları (yatınızın çarpıştığı tekne veya üzerindeki mala gelebilecek kayıp ve hasarlar gibi) teminat altına alıyor. Üstelik çok şanssız bir çatma olayı sonucunda alacağınız tazminat, yatınızın sigorta bedelinin iki katı hatta daha da fazlası olabilir.

Ödemek zorunda kalacağınız bazı hukuki savunma masraflarınız da şirketimizin yazılı önonayı alınmak suretiyle teminata dahildir.

Sorumlu bulunmadığınız hallerde enkazın çıkarılmasına ilişkin tüm masraflarınız yine sigorta kapsamındadır.

Yat kapsamına (tanımına) giren unsurların rayiç değeri üzerinden sigorta bedeli saptamak gerekir. Şirketimizin gemi riziko mühendisliği servisi, bu konuda da yardımınıza hazırdır.

Sigorta kapsamına, yatınızın gövdesinin yanı sıra poliçede belirtilmeleri koşuluyla makineleri, servis botları ve yatınızla birlikte alınıp satılması mutat olan donanım ve ekipman da dahildir. Yatınızın adını taşımayan servis botları, zati eşyalar, kumanya, yakıt, balıkçılık takımları ve demirleme donanımlarıysa sigorta kapsamı dışında kalır.

Yatınızın sigorta süresini sadece sezonla sınırlamayıp sürekli güvence sağlayabilirsiniz. Yıllık sigorta size poliçe yenilenmesi sırasında hasarsızlık indiriminden yararlanma hakkını kazandırır.

Kısacası...

İster karada olsun, ister denizde... Allianz Yat Sigortasıyla yatınız her riske karşı güvende.

Huzurlu ve güvenli seyirler dileğiyle...


Size özel en uygun fiyatı almak için lütfen buraya tıklayınız.

 
 
 
 
Ana Sayfa | Sigorta Türleri | Zorunlu Trafik Sigortası | Kasko Sigortasi | İşyeri Sigortası | Sağlık Sigortası | Zorunlu Deprem Sigortası | Gizlilik | İletişim
© Copyright 2019 Sigorta Kasko. Tüm Hakları Saklıdır.