Sigorta Teklif
  Ana Sayfa  
  Hemen Teklif Al  
  Sigorta Ürünlerimiz  
  Trafik Sigortası  
  Kasko Sigortası  
  Konut Sigortası
  İşyeri Sigortası
  Sağlık Sigortası
  DASK Sigortası
  Bize Ulaşın

Sigorta Teklif
Sigorta İş Olanakları

» Kasko Değer Listesi
» Sigorta Firmaları

Sigorta - Trafik Sigortası - Araç Sigortası
 

GÜNEŞ SİGORTA

ÜRÜNLER

 Yangın

· Eğitim Paket

· Otel Paket

· Eczane Paket

· Akaryakıt Paket

· Ticari Paket

· Konut Paket

· Konut Ekstra

· İşyeri Ekstra


Kaza

Nakliyat

Mühendislik

Tarım

Sağlık

DASK

ÜRÜNLER KAZA OTO VE FERDİ KAZA SİGORTALARI Kasko Ekstra Genel Şartlar


Güneş Sigorta'dan Ekstra Avantajlı Yepyeni Bir Ürün
Güneş Sigorta, 15.04.2003 tarihinden itibaren geniş kapsamlı, ekonomik, anlaşmalı tamir servis avantajlı yeni ürünü KASKO EKSTRA'yı araç sahiplerinin hizmetine sundu.


Güneş Sigorta'dan Ekstra Avantajlı Yepyeni Bir Ürün

Güneş Sigorta ,15.04.2003 tarihinden itibaren geniş kapsamlı, ekonomik, anlaşmalı tamir servis avantajlı yeni ürünü KASKO EKSTRA'yı araç sahiplerinin hizmetine sundu.

Bu ürün paketinde,

I) KASKO SİGORTASI
A)

Aracın karayolunda kullanılabilinen motorlu, motorsuz taşıtlarla müsademesi,
Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler
Aracın yanması
Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi
Enflasyondan Korunma teminatı
Grev, lokavt, kargaşalık ile halk hareketleri ve bunları önlemek ve etkileri azaltmak üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar,
A.5 maddesinin 5.11 bendinde belirtilen zararlar hariç olmak üzere, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotaj ile bunları önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar.
Sel ve su baskını ile meydana gelen zararlar,
Yetkili olmayan kişilere çektirilen araca gelen zararlar ile kurallara uygun olmadan çekilen veya çektirilen araçlara gelen zararlar
Taşıtın sigorta kapsamına giren kısmi bir zarara uğraması nedeni ile gelir kaybından doğan zararlar (sadece özel otolarda)
Taşıtta sigara ve benzeri maddelerin teması ile meydana gelen yangın dışındaki zararlar
Araçta hasar olması halinde çekme, kurtarma gibi acil oto yardım hizmetleri, ile ferdi yardım hizmetleri
Aracın hasar olması halinde, aracın serviste onarım ihtiyacı oluştuğu durumlarda sadece özel otomobillere ikame araç hizmeti verilecektir. Kamyonet ve minibüslerde ise; kısmi hasar halinde ; aracın makul tamir süresi 4 gün aşıyorsa, aracın anlaşmalı servise bırakılmasından itibaren 6 gün süre ile sigortalının şehir içi iş durması masrafları şu limitlerde karşılanacaktır: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Trabzon ve Erzurum illerinde 25 YTL ve diğer illerde 15-YTL
Ek sözleşmede belirtilen haller sonucunda kaybolan ve çalınan anahtarlar dolayısıyla aracın kilit mekanizmasının değiştirilmesi nedeniyle uğranılan zararlar. (sadece özel otolarda)
Aracın kasko sigortası ile araç değeri yıl içinde muhtemel piyasa değer artışlarına karşı otomatik olarak korunmaktadır.

B) Ek Sözleşme ile Teminat Kapsamına Dahil Edilebilecek Zararlar:

Türkiye sınırları dışında meydana gelen zararlar
Deprem veya yanardağ püskürmesi nedeni ile meydana gelen zararlar,
C) Sigorta teminatlarına ilaveten anlaşma yapılan yetkili servislerde, aracın periodik bakımlarının ve çeşitli arızalarının yaptırılması halinde, KASKO EKSTRA poliçesinin ibrazı ile yedek parça ve işçilik tutarlarında özel indirim avantajları da sağlanmaktadır.


D) Aracın hasarlanması halinde, markalara göre seçilmiş ve poliçe üzerinde yazan anlaşmalı tamir servislerine araç çekilmekte ve buralarda tamir edilerek, anahtar teslimi sigortalıya verilmektedir.


E) Tüm hasarlarda KDV de ödenmektedir.

F) Güneş Mini Onarım Hizmeti"Güneş Mini Onarım Hizmeti" nedir?

"Güneş Mini Onarım Hizmeti", Güneş Sigorta kasko poliçesinin geçerlilik süresi boyunca sigortalılarımızın araçlarında poliçe başlangıç tarihinden sonra oluşabilecek kaporta, boya, iç döşeme, ön cam ve plastik tampon hasarlarının önceden belirlenmiş ölçüsel ve adetsel limitler çerçevesinde AUTO KING Servis İstasyonlarında know-how içeren özel tamir teknikleri ile ve yüksek franchise standartlarında bedelsiz olarak giderilmesi hizmetidir.
"Güneş Mini Onarım Hizmeti"nin avantajları
"Güneş Mini Onarım Hizmeti"mizin sigortalılarımıza sağlayacağı başlıca avantajlar şunlardır:

* Küçük hasarlarda hasarsızlık indirimini kaybetmeme
* Sigortalı, aracı üzerinde oluşan "Güneş Mini Onarım" teminatı kapsamındaki küçük hasarları AUTO KING Servis İstasyonlarında, bedelsiz yaptırarak, kasko sigortasından talep etme gereğini hissetmez, dolayısıyla kasko poliçesi hasarsızlık indirimini kaybetmez.
* Araç orijinalliğinin azami şekilde korunması * Özellikle Türkiye'de ilk defa uygulanan know-how içeren "Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme" (PDR), "Boya Tamiri, Mini Yama" (PR), "İç Döşeme Tamiri" (IR), "Ön Cam Tamiri" (WR), "Plastik Tampon Tamiri" (BR) tamir teknikleri sayesinde aracın orijinalliği korunur, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz.
* Hızlı servis hizmeti
* Hızlı onarım teknikleri sayesinde araç, hasar adedine bağlı olarak, konvansiyonel tamir metodlarına göre, daha hızlı şekilde onarılır ve teslim edilir.
* Garantili hizmet
* Tüm AUTO KING hizmetleri her türlü malzeme ve işçilik hatalarına karşın 1(bir) yıl süre ile garantilidir. Garanti kusurlu işlemin tekrarlanmasını kapsar.
* Hizmetin alınmasında kolaylık
* Hasarın ihbarında ve hizmetin alınmasında sigortalının beyanı ve sigorta poliçesini ibrazı yeterlidir, hasara ilişkin herhangi bir zabıt, tutanak ve ekspertiz gerekmez.
* Diğer AUTO KING servis hizmetlerinde %30 VIP indirimi avantajı
* "Güneş Mini Onarım Hizmeti" teminatına sahip tüm Sigortalılar VIP Müşteri statüsünde işlem görür, bu sayede araçlarındaki kapsam dışı hasarlarının onarımında ve diğer AUTO KING Oto Bakım ve Koruma Servis hizmet ürünlerinde Sigortalıya %30 indirim uygulanır.
"Güneş Mini Onarım Hizmeti" ölçüsel ve adetsel limitleri
1 Haziran 2005 tarihinden itibaren yenilenen oto kasko poliçelerine verilen yeni "Güneş Mini Onarım Hizmeti" paketi 6(altı) farklı onarım hizmetini kapsar. Onarım hizmetlerinin adetsel ve ölçüsel hizmet limitleri aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Yeni pakette 6 adet servis hizmeti 3 gruba ayrılmış olup, gruplar içinde yer alan onarım hizmetlerinin, toplam adetsel limiti aşmadığı sürece, sigortalının ihtiyacına göre birbirleri yerlerine kullanılabilme olanağı getirilmiştir.
Hizmet
Grupları
Servis Hizmeti Tanımı
Adet/Yıl
1 “Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme” (DR) (10 cm çapa kadar kaporta göçükler,) 4
“Boya Tamiri, ( Mini Yama )” (PR) (30 cm'ye kadar anahtar çizikleri ve kapı vurukları, 20 cm çapa kadar tampon sıyrıkları)
2 “Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme” (PDR) (5 cm çapa kadar boyanın zarar görmediği kaporta göçükleri) 8
“İç Döşeme Tamiri” (IR) (5 cm'ye kadar deri, vinil, kumaş, plastik hasarları,yanık, yırtık, çizikler)
“Ön Cam Tamiri” (WR) (Her tipte kırıklar, 10 cm.ye kadar çatlaklar)
3 “Plastik Tampon Tamiri” (BR) (Teknik olarak yapılabilir göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar) Limitsiz


Yukarıdaki tabloda görüleceği gibi her bir grubun bir toplam adetsel limiti vardır. Gruplar içerisinde yer alan onarım hizmetleri toplam grup limitini aşmadığı sürece birbirleri yerlerine serbestçe kullanılabilirler.
4- Güneş Mini Onarım Hizmeti broşürü
Güneş Sigorta siz sigortalılarımızın "Güneş Mini Onarım Hizmeti"nin ne olduğunu, görsel örnekleri ile, kolaylıkla anlayabilmeleri için kapsamlı bir hizmet broşürü bastırmıştır.

Acentanız tarafından Kasko poliçenizle birlikte tarafınıza verilmesi gereken "Güneş Mini Onarım Hizmeti" broşüründen hizmete ilişkin tüm detaylara ulaşabilirisiniz. Eğer kasko poliçeniz ile birlikte broşür verilmemiş ise lütfen acentanızdan veya Güneş Sigorta Bölge Müdürlüğünden isteyiniz.

Sigorta Firmaları Listesi

 
 
 
 
Ana Sayfa | Sigorta Türleri | Zorunlu Trafik Sigortası | Kasko Sigortasi | İşyeri Sigortası | Sağlık Sigortası | Zorunlu Deprem Sigortası | Gizlilik | İletişim
© Copyright 2013 Sigorta Kasko. Tüm Hakları Saklıdır.