Sigorta Teklif
  Ana Sayfa  
  Hemen Teklif Al  
  Sigorta Ürünlerimiz  
  Trafik Sigortası  
  Kasko Sigortası  
  Konut Sigortası
  İşyeri Sigortası
  Sağlık Sigortası
  DASK Sigortası
  Bize Ulaşın

Sigorta Teklif
Sigorta İş Olanakları

» Kasko Değer Listesi
» Sigorta Firmaları

Sigorta - Trafik Sigortası - Araç Sigortası
 

FORTIS SİGORTA

ÜRÜNLER

Bireysel Emeklilik Sistemi
Bireyler İçin Kredi Kartları Bireysel Emeklilik Sistemi

Hayatın Güzellikleri Yeni Başlıyor!

İkinci bahar hayalleriniz Fortis'le gerçeğe dönüşüyor!
Emeklilik döneminiz için sosyal güvenlik sistemlerine dahil olsanız bile elde etmeyi planladığınız emeklilik maaşınız bugünden hayalini kurduğunuz ikinci bahar planlarınız için yeterli olacak mı?

Bireysel Emeklilik Sistemi "Ah bir emekli olsam" ile başlayan cümlelerinizi gerçeğe çevirmek için kurulmuş, devlet denetiminde işleyen bir sistemdir. Gönüllü katılım esasına göre işleyen bu sistemde tek yapmanız gereken finansal danışmanlarımızla birlikte gelecekte ihtiyaç duyacağınız birikim tutarını belirlemek ve bugünden tasarruf yapmaya başlamak.

Gelin siz de Fortis Emeklilik ile emekliliğinizi güvence altına alın. Bu sisteme katılarak geleceğe güvenle bakın, vakti geldiğinde emeklilik hayallerinizi doyasıya yaşayın.


Kampanyalar

Artık Worldpuan demek geleceğe yatırım demek!

İster Fortis Worldcard ile yaptığınız alışverişlerden ister Fortis'te yaptığınız bankacılık işlemlerinden kazanmış olun, artık Worldpuan'larınızı Bireysel Emeklilik Sözleşmenize aktarabilirsiniz.

Eğer BES'e henüz katılmadıysanız işte fırsat! Hem emekliliğiniz için iyi bir yatırım yapın hem de Worldpuanlarınızı değerlendirin.

Worldpuan'ları BES* ek katkı payına dönüştürmek çok kolay!

Birikmiş Worldpuan'larınız** en az 5 TL ise, puanlarınızı BES ek katkı payına dönüştürmek için 2 farklı seçeneğiniz var:

Worldpuan'larınızın;

Tek seferde
Ödeme vadelerinizde düzenli olarak
BES'e ek katkı payı olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Puanlarınız yeterli değilse, hem bankacılık hem de kredi kartı işlemlerinizden kazanacağınız puanları BES ek katkı payı olarak değerlendirmek için biriktirebilirsiniz. Worldpuan'ların Bireysel Emeklilik Hesabına Aktarım Talep Formu


Hayat ve Ferdi Kaza Sigortaları
Bireyler İçin Kredi Kartları Hayat ve Ferdi Kaza Sigortaları

Fortis İşsizlik Sigortası

Kimse İşinizi Bitiremez!
Günümüzde ekonomik dalgalanmalar herkese işsizlik korkusu yaşatırken, Fortis ayda
9,77 TL'den başlayan fiyatlarla işsizlik riskine karşı tüm çalışanları koruma altına alıyor.

Fortis İşsizlik Sigortası ile istemdışı işsizlik, geçici süreyle iş göremezlik gibi risklere karşı gelirinizi, kazaen vefat veya kazaen maluliyet gibi risklere karşı ise hayat standardınızı güvenceye alabilirsiniz. Düzenli gelirinizi kaybetmeniz halinde Fortis İşsizlik Sigortası devreye girer, siz yeniden iş buluncaya kadar 6 ay boyunca ardarda aylık son net kazancınızın %65'ini, maksiumum 1.000 TL'ye kadar olan bölümünü poliçe teminatınız dahilinde size öder.

Üstelik, Vefat ve Daimi Maluliyet Teminatı veya Kazaen Vefat ve Kaza Sonucu Daimi Maluliyet durumlarında ise 10.000 TL'lik teminat tutarı size tek seferde ödenir.

İstemdışı İşsizlik Teminatı:
Bir iş yerinde çalışırken herhangi bir kasıt ve kusuru olmaksızın işini kaybeden kişilerin gelir kaybı poliçe şartları kapsamında güvence altına alınmaktadır.

Geçici İş Göremezlik Teminatı:
Kişinin poliçe şartlarında tanımlandığı şekilde geçici süreyle iş yapma yeteneğini kaybetmesi durumunda oluşan gelir kaybını güvence altına alan bir teminattır. Bu teminattan, serbest meslek sahipleri ve devlet memurları yararlanabilmektedirler.

Aylık ödenecek teminat tutarı:
İstemdışı işsizlik teminatı için,Sigortalının net maaşının %65 ini, brüt maaşının %45'ini, Geçici İş Göremezlik veya Kazaen Geçici İş Göremezlik teminatları için, vergi hariç yıllık gelirinin on ikide birinin %65'ini, vergi dahil yıllık gelirinin on ikide birinin %45'ini, geçemeyeceği gibi kişinin kazancına paralel olarak 250 TL, 500 TL, 750 TL ve 1.000 TL seçeneklerden biri olabilmektedir.

Hak Kazanma Koşulu:
Sigorta başvuru tarihinden itibaren, 90 günü çalışarak geçiren kişilerin geçici süreyle iş göremez hale gelmeleri veya istemdışı işsiz kalmaları durumunda aylık tazminat ödemeleri 30 günün ardından mağduriyetlerinin devam ettiği süre boyunca ödenebilecektir.

Tekrar Hak Ediş:
İstemdışı işsizlik teminatına hak kazanılabilmesi için her işsiz kalınan tarihten önce 180 gün aynı işverenle çalışılmış olması ve Türkiye İş Kurumu'ndan tazminat almaya hak kazanılmış olması gerekmektedir.

Geçici İş Göremezlik teminatına ikinci kez hak kazanılabilmesi için, aynı iş göremezlik nedenine bağlı hasar ödemesi için 6 ay, farklı bir iş göremezlik nedenine bağlı ise sadece 1 aylık sürenin geçmiş olması yeterli olacaktır.

Sigortalının sigortalılık dönemi boyunca hem İstemdışı İşsizlik hem de Geçici İş Göremezlik teminatları için toplam 12 kez hasar ödemesi yapılabilecektir.

Ayrıntılı bilgi için; 444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı'nı arayabilir veya şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ürünün teminatları, Cardif Sigorta A.Ş. ve Cardif Hayat Sigorta A.Ş. tarafından verilmektedir.

Teminat Prim Tablosu Ferdi Kaza Teminatlı Gelir Koruma Sigortası
Net Gelir TL İstemdışı İşsizlik veya Geçici İş Göremezlik Teminat Tutarı TL
(Azami 6 Ay) Ferdi Kaza Teminat Tutarı TL Aylık Prim TL
385 TL – 769 TL 250 TL 10.000 TL 9,77
770 TL – 1.153 TL 500 TL 10.000 TL 17,43
1.154 TL – 1.538 TL 750 TL 10.000 TL 24,99
1.539 TL – yukarı 1.000 TL 10.000 TL 32,66
Hayat Teminatlı Gelir Koruma Sigortası
Net Gelir TL İstemdışı İşsizlik veya Geçici İş Göremezlik Teminat Tutarı TL
(Azami 6 Ay) Ferdi Kaza Teminat Tutarı TL Aylık Prim TL
385 TL – 769 TL 250 TL 10.000 TL 15,00
770 TL – 1.153 TL 500 TL 10.000 TL 22,30
1.154 TL – 1.538 TL 750 TL 10.000 TL 29,60
1.539 TL – yukarı 1.000 TL 10.000 TL 36,80


Fortis Ferdi Kaza Sigortası


Kazaya uğrasanız da zarara uğramayın!

Risklere karşı aileniz ve siz güvende misiniz?
Fortis, başınıza gelebilecek kazaların hayat standartlarınıza etkisini en aza indirmek için yeni bir sigorta paketi sunuyor: Fortis Ferdi Kaza Sigortası

Fortis Ferdi Kaza Sigortası ile olası bir kaza sonrası daimi maluliyet ya da yaşam kaybı gibi istenmeyen durumlarda kendinizi ve ailenizi maddi açıdan güvence altına alabilirsiniz.

Hem ailenizi hem de kendinizi maddi açıdan güvence altına almak için Fortis Ferdi Kaza Sigortası yaptırın. Olası bir kaza sonrası daimi maluliyet ya da yaşam kaybı gibi istenmeyen durumlarda seçeceğiniz pakete göre 100.000 TL'ye kadar maddi güvenceniz olsun.

Fortis Kaza Güvencesinden Kimler Faydalanabilir?
18–60 yaş arasındaki sağlıklı herkes bu güvenceden faydalanabilir.

Fortis Kaza Güvencesinin Süresi Ne Kadardır?
Fortis Kaza Güvencesinin süresi 1 yıldır ve otomatik yenilemelidir.

Nasıl başvurabilirsiniz?
Fortis Şubeleri

Ayrıntılı bilgi için; 444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı'nı arayabilirsiniz.

Fortis Ferdi Kaza Sigortası Cardif Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.


Fortis Güvenli Hayat Sigortası

Fortis Güvenli Hayat Sigortası nedir?
Güvenli Hayat Sigortası, hayatta karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlara karşı (vefat veya kaza sonucu daimi durumlarında) hem kendinizin hem de sevdiklerinizin geleceğini koruma altına alan bir sigortadır. En önemli özelliği ise tek bir sağlık sorusuyla detaylı bir sağlık risk analizi yapılmadan, hızlı ve kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Fortis Güvenli Hayat Sigortası'ndan kimler faydalanabilir?
18–59 yaş arasındaki herkes bu güvenceden faydalanabilir.

Vergi Avantajınız:
Ücretli çalışanlar için; Hayat sigortası için ödediğiniz primleri, aylık olarak elde ettiğiniz brüt ücretin %5'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahından indirebilirsiniz.
Yıllık beyanname verenler için; Hayat sigortası için ödediğiniz primleri, beyan ettiğiniz yıllık gelirin %5'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahından indirebilirsiniz.
Nasıl başvurabilirsiniz?
Fortis Şubeleri

Ayrıntılı bilgi için; 444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı'nı arayabilirsiniz.

Fortis Güvenli Hayat Sigortası, Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.


Fortis Hayat Sigorta Paketleri


Zaman su gibi akıp giderken sorumluluklarınız artıyor, aileniz büyüyor. Peki hayatın kötü sürprizlerine karşı da hazırlıklı mısınız?

İşte Fortis Hayat Sigortaları bu beklenmedik durumlarda size ve ailenize maddi güvence sağlamak için tasarlanmıştır.

Böylece siz de içiniz rahat, gözünüz arkada kalmadan hayatın tadını çıkartabilirsiniz.

Fortis Hayat Sigorta Paketleri Nedir?
Fortis Hayat Sigorta Paketleri sizlere tercihleriniz doğrultusunda belirleyebileceğiniz farklı teminat alternatifleri içeren 5 farklı sigorta paketidir. Üstelik, bu paketlerle sunulan poliçeler yenileme garantisinin yanı sıra prim garantisini de içermektedir.

Böylece hem sigorta poliçeniz başvuru aşamasında belirttiğiniz süre boyunca risk analizi ve sağlık testi yaptırmanıza gerek kalmadan yenileniyor hem de sunulan prim garantisiyle her yıl için geçerli olacak prim tutarını poliçe paket alternatifleri aşağıdaki gibidir: başlangıcında biliyor ve ileriki dönemde olabilecek prim hesaplamalarında değişikliklere karşı koruma sağlıyorsunuz.

Fortis Hayat Sigorta Paketleri ana teminat olarak vefat teminatını içerir. Bu teminatla birlikte sunulan diğer teminatlara göre oluşturulmuştur.

Bronz Paket: Vefat teminatı sunulur.

Gümüş Paket: Vefat ve kaza sonucu vefat teminatları sunulur.

Altın Paket: Vefat, kaza sonucu vefat ve daimi maluliyet teminatları sunulur.

Platin Paket: Vefat, kaza sonucu vefat, daimi maluliyet ve tehlikeli hastalıklar teminatları sunulur. Bu paketle özel şartlar dahilinde tanımlanan 18 farklı hastalıktan birisine yakalanılması ve bekleme süresinin doldurulması durumunda tehlikeli hastalıklar teminatı ödenir ve poliçe sonlanır.

Platin Plus Paket: Vefat, kaza sonucu vefat, daimi maluliyet ve tehlikeli hastalıklar teminatları sunulur. Bu paketle özel şartlar dahilinde tanımlanan 18 farklı hastalıktan birisine yakalanılması ve bekleme süresinin doldurulması durumunda tehlikeli hastalıklar teminatı ödenir. Ancak poliçe sonlanmaz ve diğer teminatlar poliçe süresi boyunca devam eder.

Fortıs Hayat Sigorta Paketleri'nden kimler faydalanabilir?
Kendisine ve yakınlarına hayatın getireceği riskler karşısında maddi koruma sağlamak isteyen, 18–64 yaş arasında ciddi sağlık riskleri taşımayan herkes bu güvenceden faydalanabilir.

Vergi Avantajınız:
Ücretli çalışanlar için; hayat sigortası için ödediğiniz primleri, aylık olarak elde ettiğiniz brüt ücretin %5'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahından indirebilirsiniz.
Yıllık beyanname verenler için; hayat sigortası için ödediğiniz primleri, beyan ettiğiniz yıllık gelirin %5'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahından indirebilirsiniz.
Nasıl başvurabilirsiniz?
Fortis Şubeleri

Fortis Hayat Sigorta Paketleri Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Detaylı bilgi için: www.fortisemeklilik.com.tr


Kredi Ödemeleri için Tam Koruma Sigorta Paketleri


Fortis Emeklilik ve Hayat, şimdi Fortis müşterilerine, Motgage, Nakit ve Oto Kredileri için Kredi Ödemeleri İçin Tam Korumalı Sigorta Paketleri'ni sunuyor. Sizi, vefat, daimi maluliyet ve işsizlik veya geçici maluliyet gibi nedenlerle ortaya çıkabilecek krediyi ödeyememe riskine karşı güvence altına alıyor.

Mortgage Kredileri İçin
Mortgage Kredi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası Nedir?
Mortgage Kredisi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası, mortgage kredisi kullananları, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilecek krediyi ödeyememe riskine karşı güvence altına alan, kredi ödemelerine paralel, aylık olarak azalan teminatlı bir sigortadır.

Mortgage Kredi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası'ndan Kimler Faydalanabilir?
Fortis Bank'tan TL bazında mortgage kredisi kullanan 18-64 yaş arasındaki herkes bu güvenceden faydalanabilir.

Mortgage Kredi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası Hangi Güvenceleri Sağlar?
Vefat, daimi maluliyet ve işsizlik veya geçici maluliyet hallerinde, kalan kredi borcu tutarında güvence sağlar.

Vefat ve Daimi Maluliyet,
Teminat, kullanılan kredinin ödemelerine paralel olarak, aylık olarak azalır. Sigortalının vefatı ya da daimi maluliyeti durumunda kalan kredi borcu sigorta şirketi tarafından ödenir.
İşsizlik,
Bordrolu çalışanlara sunulan bu teminatta, kredi kullanılan dönemde sigortalının işsiz kalması durumunda, işsiz kalınan aylardaki kredi borcu ödenir. Aylık teminat kredi borcunun aylık ödemesine göre belirlenecek olup, aylık maksimum 3.500 TL'dir ve bir yıllık ek teminat süresi boyunca maksimum 6 ay ödeme yapılır. Bu ek teminat yıllık olarak yenilenmekte olup, süresi poliçenin ana teminatı olan vefat teminatı ile aynıdır.
Geçici Maluliyet,
Kendi işinin sahibi olanlar ya da devlet memurlarının herhangi bir sağlık sorunu ya da kaza nedeniyle işlerine devam edemediği ve gelir kaybına uğranılan aylarda, kredinin aylık ödeme tutarı ödenir. Aylık teminat kredi borcunun aylık ödemesine göre belirlenecek olup, aylık maksimum 3.500 TL'dir ve bir yıllık ek teminat süresi boyunca maksimum 6 ay ödeme yapılır. Bu ek teminat yıllık olarak yenilenmekte olup, süresi poliçenin ana teminatı olan vefat teminatı ile aynıdır.
Mortgage Kredi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası'nın Süresi Ne Kadardır?
Sigortaya giriş yaşı ile sigorta süresi toplamı 65'i geçemez, maksimum sigorta süresi 120 aydır.

Ne Kadar Prim Ödemem Lazım?
Prim sigortalının yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, kullanılan kredinin tutarı ve süresine göre değişir.

Vergi İndiriminden Yararlanabilecek miyim?
Evet. Vergi indiriminden kazancınız olacak. Vergi avantajı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Primler Nasıl Ödenir?
Primler kredi kartı veya havale yolu ile ödenebilir.

Teminatlarımı Hangi Para Biriminden Yaptırabilirim?
Teminatlarınızı TL bazında yaptırabilirsiniz.

Nasıl Sahip Olunur?
Mortgage Kredi Ödemelerini Tam Koruma Sigortasına sahip olmak için herhangi bir Fortis Bank şubesine başvurmanız yeterlidir.

Nakit Kredileri İçin
Nakit Kredi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası Nedir?
Nakit Kredi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası, nakit kredisi kullananları, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilecek krediyi ödeyememe riskine karşı güvence altına alan, kredi ödemelerine paralel, aylık olarak azalan teminatlı bir sigortadır.

Nakit Kredi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası'ndan Kimler Faydalanabilir?
Fortis Bank'tan TL bazında nakit kredisi kullanan 18-64 yaş arasındaki herkes bu güvenceden faydalanabilir.

Nakit Kredi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası Hangi Güvenceleri Sağlar?
Vefat, daimi maluliyet ve işsizlik veya geçici maluliyet hallerinde güvence sağlar.

Vefat ve Daimi Maluliyet,
Teminat, kullanılan kredinin ödemelerine paralel olarak, aylık olarak azalır. Sigortalının vefatı ya da daimi maluliyeti durumunda kalan kredi borcu sigorta şirketi tarafından ödenir.
İşsizlik,
Bordrolu çalışanlara sunulan bu teminatta, kredi kullanılan dönemde sigortalının işsiz kalması durumunda, işsiz kalınan aylardaki kredi borcu ödenir. Aylık teminat kredi borcunun aylık ödemesine göre belirlenecek olup, aylık maksimum 2.000 TL'dir ve sigorta süresi boyunca maksimum 6 ay ödeme yapılır.
Geçici Maluliyet,
Kendi işinin sahibi olanlar ya da devlet memurlarının herhangi bir sağlık sorunu ya da kaza nedeniyle işlerine devam edemediği ve gelir kaybına uğranılan aylarda, kredinin aylık ödeme tutarı ödenir. Aylık teminat kredi borcunun aylık ödemesine göre belirlenecek olup, maksimum 2.000 TL'dir ve sigorta süresi boyunca maksimum 6 ay ödeme yapılır.
Nakit Kredi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası'nın Süresi Ne Kadardır?
Sigortaya giriş yaşı ile sigorta süresi toplamı 65'i geçemez, maksimum sigorta süresi 48 aydır.

Ne Kadar Prim Ödemem Lazım?
Prim sigortalının yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, kullanılan kredinin tutarı ve süresine göre değişir.

Vergi İndiriminden Yararlanabilecek miyim?
Evet. Vergi indiriminden kazancınız olacak. Vergi avantajı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Primler Nasıl Ödenir?
Primler kredi kartı veya havale yolu ile ödenebilir.

Teminatlarımı Hangi Para Biriminden Yaptırabilirim?
Teminatlarınızı TL bazında yaptırabilirsiniz.

Nasıl Sahip Olunur?
Nakit Kredi Ödemelerinin Tam Koruma Sigortasına sahip olmak için herhangi bir Fortis Bank şubesine başvurmanız yeterlidir.

Taşıt Kredi Ödemeleri İçin
Taşıt Kredisi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası Nedir?
Taşıt Kredi Ödemesini Tam Koruma Sigortası, taşıt kredisi kullananları, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilecek krediyi ödeyememe riskine karşı güvence altına alan, kredi ödemelerine paralel, aylık olarak azalan teminatlı bir sigortadır.

Taşıt Kredisi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası'ndan Kimler Faydalanabilir?
Fortis Bank'tan TL bazında taşıt kredisi kullanan 18-64 yaş arasındaki herkes bu güvenceden faydalanabilir.

Taşıt Kredisi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası Hangi Güvenceleri Sağlar?
Vefat, daimi maluliyet ve işsizlik veya geçici maluliyet hallerinde, kalan kredi borcu tutarında güvence sağlar.

Vefat ve Daimi Maluliyet,
Teminat, kullanılan kredinin ödemelerine paralel olarak, aylık olarak azalır. Sigortalının vefatı ya da daimi maluliyeti durumunda kalan kredi borcu sigorta şirketi tarafından ödenir.
İşsizlik,
Bordrolu çalışanlara sunulan bu teminatta, kredi kullanılan dönemde sigortalının işsiz kalması durumunda, işsiz kalınan aylardaki kredi borcu ödenir. Aylık teminat kredi borcunun aylık ödemesine göre belirlenecek olup, aylık maksimum 2.000 TL'dir ve sigorta süresi boyunca maksimum 6 ay ödeme yapılır.
Geçici Maluliyet,
Kendi işinin sahibi olanlar ya da devlet memurlarının herhangi bir sağlık sorunu ya da kaza nedeniyle işlerine devam edemediği ve gelir kaybına uğranılan aylarda, kredinin aylık ödeme tutarı ödenir. Aylık teminat kredi borcunun aylık ödemesine göre belirlenecek olup, aylık maksimum 2.000 TL'dir ve sigorta süresi boyunca maksimum 6 ay ödeme yapılır.
Taşıt Kredisi Ödemelerini Tam Koruma Sigortası'nın Süresi Ne Kadardır?
Sigortaya giriş yaşı ile sigorta süresi toplamı 65'i geçemez, maksimum sigorta süresi 48 aydır.

Ne Kadar Prim Ödemem Lazım?
Prim sigortalının yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, kullanılan kredinin tutarı ve süresine göre değişir.

Vergi İndiriminden Yararlanabilecek miyim?
Evet. Vergi indiriminden kazancınız olacak. Vergi avantajı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Primler Nasıl Ödenir?
Primler kredi kartı veya havale yolu ile ödenebilir.

Teminatlarımı Hangi Para Biriminden Yaptırabilirim?
Teminatlarınızı TL bazında yaptırabilirsiniz.

Nasıl Sahip Olunur?
Taşıt Kredi Ödemelerini Tam Koruma Sigortasına sahip olmak için herhangi bir Fortis Bank şubesine başvurmanız yeterlidir.


Kredilere Yönelik Fortis Hayat Sigortası

Kredilere Yönelik Fortis Hayat Sigortası nedir?
Kredi Hayat Sigortası'yla kredi alan kişinin hayatını kaybetmesi halinde kredi borçlarının tamamı sigorta teminatıyla ödenir. Böylece, aldığınız kredinin borçlarının ödenmesi konusunda ne sizin ne de sevdiklerinizin endişelenmesine gerek kalmaz.

Fortis Hayat Sigortası'ndan kimler faydalanabilir?
18–65 yaş arasındaki sağlıklı herkes bu güvenceden faydalanabilir.

Fortis Hayat Sigortası Hangi Güvenceleri sağlar?
Sigortalının yaşamını yitirmesi durumunda, kalan kredi anapara borcunun sigorta şirketi tarafından bankaya ödenmesi ile sigortalının yakınlarına güvence sağlar. Bunun yanı sıra, sigortalı isterse ek prim ödeyerek kaza sonucu maluliyet ve hastalık sonucu maluliyet ek teminatlarını alabilir.

Sigorta şirketi poliçe üzerinde yazan teminat tutarı dahilide kredi borcunu bankaya öder, borcun kapatılmasından sonra varsa kalan tutarın lehdara ya da kanuni mirasçılara ödenmesini sağlar. Sigorta teminatı kredi borcunun ödenmesine paralel olarak yıllar itibarıyla azaldığı için de bu sigortaların primleri diğer hayat sigortalarına göre daha uygundur.

Prim tutarı ve teminat nasıl belirlenir?
Sigortanın teminat tutarı ve süresi kredi tutarı ve süresine bağlı olarak belirlenir. Sigorta primi, sigortalının yaşına, cinsiyetine, kredinin süresine ve kredinin tutarına göre değişir.

Fortis Hayat Sigortası'nın süresi ne kadardır?
Sigortalı Fortis Hayat Sigortası'nın süresini yaş ile süre toplamının 70'i geçmemesi kaydıyla belirleyebilir.

Vergi Avantajınız:
Ücretli çalışanlar için; Hayat Sigortası için ödediğiniz primleri, aylık olarak elde ettiğiniz brüt ücretin %5'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahından indirebilirsiniz.
Yıllık beyanname verenler için; Hayat Sigortası için ödediğiniz primleri, beyan ettiğiniz yıllık gelirin %5'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahından indirebilirsiniz.
Nasıl başvurabilirsiniz?
Fortis Şubeleri

Daha fazlası için;
Ayrıntılı bilgi için; 444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı'nı arayabilirsiniz.

Kredilere Yönelik Fortis Hayat Sigortası, Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.


Fortis Eğitim Sigortası

Fortis Eğitim Sigortası Nedir?
Fortis Eğitim Sigortası geleceğinden sorumlu olduğunuz çocuklarınızın eğitiminin kesintisiz devam etmesini sağlayan bir güvencedir. Siz hayatta olmasanız da Fortis Eğitim Sigortası çocuğunuzun eğitiminin tamamlanmasını sağlar.

Fortis Eğitim Sigortası'ndan Kimler Faydalanabilir?
Çocuğunun ya da eğitimi üstlenilen başka bir öğrencinin kesintisiz eğitim almasını isteyen 18–60 yaş arasındaki sağlıklı herkes bu sigortadan faydalanabilir.

Fortis Eğitim Sigortası Hangi Güvenceleri Sağlar?
Fortis Eğitim Sigortası sunduğu vefat ve daimi maluliyet teminatlarıyla sigortalının bu risklerden birisiyle karşılaşması durumunda çocuğun eğitim masraflarını seçilen teminat tutarına göre koruma altına alır. Böylece çocuğunun kesintisiz olarak eğitimine devam etmesini sağlar.

Fortis Eğitim Sigortası'nın Teminatları ve Sigorta Süresi Nasıl Belirlenir?
Fortis Eğitim Sigortası'nın süresi sigortanın başladığı yıldan itibaren kalan eğitim süresine göre belirlenir. Sigorta teminatı çocuğun eğitimine devam edeceği yıl sayısı ve yıllık ortalama eğitim tutarının çarpılmasıyla belirlenir. Teminat her yıl kalan sigorta süresi ile doğru orantılı olarak azalır.

Vergi İndiriminden Yararlanabilecek miyim?
Evet, vergi indirimi kazancınız olacak.

Vergi Avantajınız:

Ücretli çalışanlar için; hayat sigortası için ödediğiniz primleri, aylık olarak elde ettiğiniz brüt ücretin %5'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahından indirebilirsiniz.
Yıllık beyanname verenler için; hayat sigortası için ödediğiniz primleri, beyan ettiğiniz yıllık gelirin %5'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahından indirebilirsiniz.
Okullara Özel Fortis Eğitim Sigortası Çözümleri
Yukarıda bahsedilen Fortis Eğitim Sigortası avantajlarıyla öğrencilerinizin eğitimini güvence altına alabilirsiniz. Okulunuz velilerinden, 18–60 yaş arası sağlıklı herkes poliçe kapsamına katılabilirler.

Nasıl Başvurabilirsiniz?
Fortis Şubeleri

Fortis Eğitim Sigortası, Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Fortis Birikimli Hayat Sigortası

 

Fortis Worldcard Sigorta Ürünleri
Bireyler İçin Kredi Kartları Fortis Worldcard Sigorta Ürünleri

Fortis Worldcard İşsizlik Sigortası


Bugünlerde dünyada ekonomik dalgalanmalar yaşanıyor. Peki, yarın sizi neler bekliyor? Fortis Worldcard, işler olur da ters giderse diye size önemli bir güvence sunuyor:

Fortis Worldcard İşsizlik Sigortası

Siz de bir Fortis Worldcard kullanıcısıysanız kredi kartı ekstre borcunuzun isteğiniz dışında işsiz kalmanız ya da kaza ve hastalık sonucu geçici maluliyet durumlarında 6 ay boyunca ödenmesini sağlayabilirsiniz.

444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı'nı arayarak, ayda sadece 8.5 TL'ye kart borçlarınızı koruma altına alabilirsiniz. Böylece isteğiniz dışında işsiz kalmanız halinde kart borçlarınızı sizin yerinize sigortanız öder.

Üstelik, kart hırsızlığı, cüzdan kaybı, hastalık veya kaza gibi risklere karşı da kendinizi güvenceye almış olursunuz.

Eğer hala Fortis Worldcard'ınız yoksa, "KART" yazın, 3787'ye mesaj atın! Fortis Worldcard fırsatlarından siz de yararlanın.

Fortis Worldcard İşsizlik Sigortası teminatları, ölüm, sürekli sakatlık, istek dışı işsizlik, kaza ve hastalık sonucu geçici maluliyet, gasp/kapkaç durumlarını karşılar.

İstek dışı işsizlik teminatı: Sigorta süresi içinde kişilerin isteği dışında işsiz kalması halinde geriye dönük ödenmemiş Kredi Kart Toplam borcu limit dahilinde sigorta teminatı altındadır. (Sigortalının istemdışı işsiz kalma koşulu SSK'nın belirlemiş olduğu işsiz kalma koşullarına bağlıdır.)

Kaza veya hastalık sonucu geçici maluliyet: Kişinin Borç Ödeme Sigortası Genel ve Özel Şartları çerçevesinde sigorta süresi içinde isteği dışında bir kaza veya hastalık nedeniyle geçici bir süre ile iş yapma yeteğini kaybetmesi halinde poliçe kapsamındaki kredi kartının son ekstresindeki toplam borç tutarı sigorta teminatı altındadır.

Teminatlar ve prim tablosu:

Teminatlar (TL) Fortis Worldcard İşsizlik Sigortası Standart Fortis Worldcard İşsizlik Sigortası
Versiyon 1 Versiyon 2 Versiyon 3 Teminatlar
Kaza sonucu ölüm 10.000 10.000 10.000 15.000
Kaza sonucu sürekli sakatlık 10.000 10.000 10.000 15.000
İstek dışı işsizlik 1.000 750 0 1.500
Kaza veya hastalık sonucu geçici maluliyet 1.000 750 0 1.500
Kart hamilinin sorumluluğu 150 150 150 150
Gasp / Kapkaç 0 500 1.500 1.000
Çanta, anahtar, cüzdan, ehliyet, kimlik 0 425 1.275 850
Nakit para 0 75 225 150
Prim 8,5 TLx12 ay
=102 8,5 TLx12 ay
=102 8,5 TLx12 ay
=102 11,5 TLx12 ay
=138

Hak Kazanma Koşulları:

İstem Dışı İşsizlik Teminatından yararlanabilmek için kişinin sigorta başlangıcından itibaren geriye dönük en az 180 gün süreyle aynı iş yerinde sürekli SSK bordrolu olarak çalışıyor olması ve Sigorta başvuru tarihinden itibaren de 120 gün çalışmış olma ve işsiz kalınan tarihten itibaren ise en az 30 gün boyunca işsizliğin devam etmesi gerekmektedir.
(Kişinin çalıştığı firmanın bordrolu çalışan sayısının 3 adetten fazla olması şartı aranır.)

Kaza veya hastalık sonucu geçici maluliyet teminatı 30 günlük bekleme süresi geçtikten sonra kişinin en az 7 gün aralıksız hastanede yatması ve durumunu Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tam teşekküllü bir hastane raporu ile belgelendirmesi kaydıyla geçerlidir.

Diğer Teminatlar:
Kaza Sonucu Vefat: Sigortalının poliçe teminatı kapsamına giren bir kaza sonucunda vefat etmesi halinde yasal varislerine teminat limitleri dahilinde ödeme yapılmaktadır.

Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık: Sigortalının poliçe kapsamına giren bir Kaza sonucu sakat kalan uzuvlarının tıbben saptanması sonucunda genel şartlarda yazılı oranlara göre tazminat ödenir.

Kart Hamilinin Sorumluluğu: Fortis World kredi kartının, çalınması ya da usulsüz kullanımı sonucunda, yasa gereği müşterilerimizin üzerinde bulunan 150 TL tutarındaki maddi sorumluluğu teminat altına alır.

Fortis Worldcard Acil Sağlık SigortasıSigorta Firmaları Listesi

 
 
 
 
Ana Sayfa | Sigorta Türleri | Zorunlu Trafik Sigortası | Kasko Sigortasi | İşyeri Sigortası | Sağlık Sigortası | Zorunlu Deprem Sigortası | Gizlilik | İletişim
© Copyright 2013 Sigorta Kasko. Tüm Hakları Saklıdır.