Sigorta Teklif
  Ana Sayfa  
  Hemen Teklif Al  
  Sigorta Ürünlerimiz  
  Trafik Sigortası  
  Kasko Sigortası  
  Konut Sigortası
  İşyeri Sigortası
  Sağlık Sigortası
  DASK Sigortası
  Bize Ulaşın

Sigorta Teklif
Sigorta İş Olanakları

» Kasko Değer Listesi
» Sigorta Firmaları

Sigorta - Trafik Sigortası - Araç Sigortası
 

COFACE SİGORTA

ÜRÜNLER

Kredİ SİgortasI
Kredi sigortası, satıcıyı ticari alacakların ödenmemesi riskine karşı korur.


Kredi Sigortası hizmeti;
Alıcılar için belirlenen kredi limitleri kapsamında, yurt içi ve yurt dışına yapılan -peşin ve banka teminatı dışında kalan- azami 180 güne kadar vadeli-açık hesap satışlarını kapsamaktadır.

Kredi Sigortası, iki çeşit riske karşı güvence sağlamaktadır:1. Ticari Risk

- İflas


- Geç ödeme
2. Politik Risk
(Sadece ihracat kredi sigortası için geçerlidir)


- Savaş, ambargo


- Fon transferi olmama riski


- Kamu alıcısının ödememe riskiAlıcı ile satıcı arasında anlaşmazlık çıkması durumunda, sorun çözülene dek teminat askıya alınır.COFACE Kredİ SİgortasI hİzmetlerİnİn avantajlarI

. Risk analizi ve risk takibi yoluyla, ödenmeme riskini izlenebilir ve ölçülebilir kılar. Böylece yeni pazarlarda güvenle rekabet edebilmenizi sağlar.
. Alacağınızın ödenmemesi durumunda, tahsilat ve takip işlemlerinizin tüm hukuki masrafları -size ek maliyet getirmeden- tarafımızca üstlenilir.
. Vadesinde yapılmayan ödemelerin büyük çoğunluğu -uluslararası ağımız ve hukuki konudaki bilgi gücümüzle- tazminat süresi içerisinde tahsil edilir.
. Potansiyel müşterilerinizin kredibilitelerinin incelenmesi ve portföydeki mevcut risklerin sürekli gözlem altında tutulmasıyla, alıcı portföyünüzde iyileşme sağlanır.
. Kredi yönetimi ile alacak riskleri daha etkin biçimde kontrol altına alınır. Böylelikle daha doğru ve gerçekçi pazarlama ve satış stratejileri oluşturabilirsiniz.
. Coface tarafından poliçelendirilmiş alacaklarınız, banka veya finans şirketleri nezdinde teminat gösterilerek, karşılığında finansman veya pre-finansman kullanılabilir, ayrıca garanti mektubu vb gibi enstrümanlardan da yararlanabilirsiniz.

Bu avantajların yanı sıra Coface, farklı ülkelerde hizmet veren çokuluslu firmalar için merkezi kontrolün temel öğelerini içeren Globalliance sigorta poliçesi ile, firmaların bulundukları ülkelerin yerel uygulamalarına bütünüyle uyum sağlayan, şirketlere özel risk yönetimi çözümleri ile de size rehberlik eder.

Kredi Bilgilendirme ve Şirket Derecelendirme HizmetleriCOFACE, 176 ülkede, günlük ortalama 8000 ticari kararın verildiği 50 milyon şirketi izlemektedir.Risk yönetimi alanındaki 60 yıllık deneyimi ve kredi sigortası alanındaki -küresel veritabanı ile donatılmış- benzersiz uzmanlığıyla, şirketlere verecekleri her ticari karar için, güvenebilecekleri güçlü bir destek sunmaktadır.
Dünya genelinde, şirketlerin kredi notlarını mercek altına alarak, ticari ortaklıklar için karşılıklı güven ortamı oluşumuna yardımcı olmaktadır.COFACE, bilginin gücünü kullanımınıza sunmaktadır.
Yeni iş ortaklari için sınırsız bilgi kaynağı yaratır.
Yüksek potansiyele sahip müşterileri ayırt etmenizi sağlar.
Varolan müşterilerinizle ilişkilerinizi en iyi biçimde yönetmenize yardımcı olur.
Müşteri portföyünüzdeki bilgileri sürekli canlı tutar.
İş geliştirmeyle ilgili kararlarınızda size zaman kazandırır.


COFACE @rating Uluslararası Notlama Sistemi ile hizmetinizdedir.

Dünya çapında 50 milyon şirketin bilgilerini içeren veritabanı ile biçimlenen Genel Risk Sistemi (CRS – Common Risk System), Coface’ın dünya çapındaki güvenli ticareti destekleyen web tabanlı derecelendirme sistemi @rating çözümlerinin temelini oluşturur.


Tüm Coface hizmetlerinin altyapısını oluşturan @rating çözümleri, firmalara dünya pazarlarında büyüme olanağı sağlarken, girişimci şirketlere de geleceğin e-iş fırsatları için, başarının anahtarını sunar.

@rating hizmetleri, müşterilerin ve tedarikçilerin yükümlülüklerini yerine getirme kapasitesini değerlendirip, riskleri izleme ve yönetebilme gücünü kazandırır.


Kompass
KOMPASS


• 1944’den bu yana, uluslararası ticareti geliştirmek amacıyla ticari bilgi yayını konusunda faaliyet gösteren dünya çapında bir kuruluştur.
• Batı, Orta ve Doğu Avrupa, Kuzeydoğu Asya, Ortadoğu, Amerika ve Afrika’da 70’i aşkın ülkede temsilcilikleri bulunmaktadır.

• Çeşitli Avrupa ülkelerinde, Kompass sistemini kurup geliştirmek için kullanılan sistem standartları bugün Kompass’ı, tüm dünyada uygulanan, en güvenilir bilgi kaynağı konumuna getirmiştir.
• Çağrı merkezi ve bilgi danışmanı kadroları ile Kompass en doğru ve en güvenilir veritabanını yönetmektedir.
• Türkiye'de ve dünyada ticari ateşelikler, ticaret odaları, sanayi odaları ve ihracatı geliştirmek adına faaliyet gösteren birçok resmi kurum Kompass hizmetlerini kullanmakta ve üyelerine hizmet vermektedirler.


Kompass’ın işlevleri
• Ürün / hizmet temininde en uygun şirketleri bulmak,
• Potansiyel müşteriler edinmek,
• Ulusal ve uluslararası rakipleri tanımak,
• Tüm dünyada ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak ve alıcılarınızın size ulaşmasını sağlamak için en etkili ve en güvenilir kaynaktır.

Unistrat
UNISTRAT

COFACE’ ın bir kolu olan UNISTRAT COFACE;


. Tek alıcı riskinin ve politik riskin sigortalanması konusunda, Avrupa’nın lider kuruluşudur.


. 2004 yılından bu yana tam iştirakleri ile sürekli büyüyerek, bugün 60 ülkedeki Coface kuruluşları aracılığı ile 90 ülkede hizmet vermektedir.


. Coface' ın sağlam mali yapısı ile desteklenen Unistrat tazminat ödemelerinde eşsiz bir güven sağlamaktadır.


. Yerel pazar dışında ithalat, ihracat veya yatırım yapan her büyüklükteki firmanın ticari risklerini uluslararası sözleşmelere teminat altına almaktadır.


. Günümüz itibariyle 33 değişik ülkedeki müşterisinin 167 ülkedeki ticari aktivitesini teminat altına almış bulunmaktadır.


. Politik riski; finansal, ticari ve ekonomik kayıplara yol açan ulusal/ uluslararası siyasal veya idari olay/ karar olarak tanımlamakta ve bu riski teminat altına almaktadır.


Unistrat’ın kredi sigortası çözümleri:
UNISTRAT COFACE, uzman kadrosuyla aşağıda belirtilen başlıca satışları sigorta kapsamına alan çözümler sunmaktadır.


. Politik riskin yüksek olduğu ülkelerde gerçekleştirilen satışlar


. Tek bir alıcıya yönelik satışlar


. Uzun vadeli satışlarFirmalar; UNISTRAT COFACE tarafından poliçelendirilmiş olan alacaklarını, banka ve finans şirketleri nezdinde teminat gösterip, karşılığında finansman veya prefinansman kullanabilir, ayrıca garanti mektubu vb. gibi enstrümanlardan da yararlanabilirler.
Sigorta Firmaları Listesi

 
 
 
 
Ana Sayfa | Sigorta Türleri | Zorunlu Trafik Sigortası | Kasko Sigortasi | İşyeri Sigortası | Sağlık Sigortası | Zorunlu Deprem Sigortası | Gizlilik | İletişim
© Copyright 2013 Sigorta Kasko. Tüm Hakları Saklıdır.