Sigorta Teklif
  Ana Sayfa  
  Hemen Teklif Al  
  Sigorta Ürünlerimiz  
  Trafik Sigortası  
  Kasko Sigortası  
  Konut Sigortası
  İşyeri Sigortası
  Sağlık Sigortası
  DASK Sigortası
  Bize Ulaşın

Sigorta Teklif
Sigorta İş Olanakları

» Kasko Değer Listesi
» Sigorta Firmaları

Sigorta - Trafik Sigortası - Araç Sigortası
 

AIG SİGORTA

AIG Sigorta, Türkiye'de kurulduğu günden bu yana temel değerlerinden biri olan yaratıcılığa verdiği önemle de kendini farklı bir biçimde konumlandırmıştır. Pazara yaklaşımı ise segmentasyona dayalı olmuş, müşterilerine her zaman yüksek güvence standardları içeren, ihtiyaçlarını karşılarken katma değer sağlayan, üstün hasar hizmeti sunan ürünler sunmayı amaçlamıştır. Bu yaklaşım ve amaçlar dahilinde AIG Sigorta, Bireysel Sigortalarda aşağıdaki branşlarda müşterilerine güvence sağlamaktadır:


Ev ve Otomobil Sigortaları
Ferdi Kaza Sigortaları
Ev Sigortalarında sunulan Doğal Afet, Güvenli Yuvam ve Ferdi Kaza Sigortalarından sunulan Uluslararası Eğitim Güvencesi Planı, Eğitim Giderleri Sigortası, Aktif Yaşam Güvencesi, İşyeri Fayda Planı gibi ürünler AIG Sigorta'nın yaratıcı anlayışına ve farklı müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmış yapısına ilişkin örneklerden sadece birkaçıdır.

ÜRÜNLER

Ev

Otomobil

Ferdi Kaza

Genel Bilgiler

KONUT SİGORTALARI

"Emek vererek sahip olduğunuz yuvanızın zarar görmemesi için sizinleyiz"

Yıllarca emek vererek sahip olduğunuz sıcacık yuvanızın zarar görmesine göz yumabilirmisiniz? Günümüz koşulları içerisinde,evinizi ve eşyalarınızı olası risklere karşı sigorta ettirmek önem kazanıyor.

Çağdaş hizmet anlayışıyla AIG SİGORTA , Ev sahipleri ve kiracıların, bina ve eşyalarına oluşabilecek riskleri Güvenli Yuvam poliçesi ile 365 gün 24 saat “TAM GÜVENCE “ sağlıyor.

Sizler için eksiksiz hazırlananan bu poliçe size bir telefon kadar yakın.

Yaşadığımız deprem felaketlerinden sonra doğal afetler hepimizin kabusu haline geldi. Deprem ya da herhangi bir doğal afetle karşılaşırsak nasıl önlem alacağımız ya da aldığımız önlemlerin yeterli olup olmadığı aklımızı kurcalayan birkaç sorudan sadece ikisi.

Deprem, Sel ve fırtına gibi bir doğal afet yüzünden evinize 72 saatten daha uzun bir süre oturulamayacak bir zarar gelirse, AIG SİGORTA içinizi rahatlatacak yepyeni bir güvenceyi “Doğal Afet Güvencesi” size sunuyor.

KONUT SİGORTALARI BRANŞI ÜRÜNLERİMİZ


Broşürler
Teklif Formları
Doğal Afet Güvencesi
Güvenli YuvamDoğal Afet
Doğal Afet Güvencesi

Bireysel Sigortalar tarafından sunulan Doğal Afet Güvencesi Sigorta Poliçesi özel fiyatlar, teminatlar ve avantajlarla siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir.

Teminat

Doğal Afet Güvencesi poliçesinin kapsama otomatik aldığı teminatlar;


Deprem, sel ve fırtına
Afet neticesinde Konutun 72 saatten uzun bir süre oturulamaz hale gelmesi
500 YTL - 15.000 YTL.arasında değişen teminat limit seçenekleri
AIG Sigorta Avantajları

Sunulan Avantajlı Hizmetler;


48 saat içerisinde Hasar Ödemesi
Standart Konut ve Zorunlu Deprem sigortalarından tamamen bağımsız
Deprem muafiyet kesintisi olmayan tek poliçe
Tazminatın sigortalı tarafınca istediği şekilde harcaması ve herhangi bir fatura talebinin bulunmaması
Prim ödemesi 10 taksittir.
Müşteri Profili Doğal Afet Güvencesi Sigorta poliçesinin hedeflediği müşteri profili ;


Tüm kiracı ve ev sahipleri asıl ikametgah adresleri içinGüvenli Yuvam

AIG ile Güvenli Yuvam Poliçesinin Size Sunduğu Avantajlar;


Eşyalarınız için Kazaen Kırılma teminatı
Eşyalarınız başka bir adreste bulunurken ve seyahat esnasında da teminat altında.
Eskiye yeni teminatı ile, eşya hasarlarında (hırsızlık hasarları dahil) eskime payı düşülmeden eşyanızın yeni değerinin veya tamir ücretinin tamamının ödenmesi.
Masa üstü bilgisayarınız Elektronik Cihaz Sigortası Teminatı ile güvence altında.
Yüksek limitli Ferdi Kaza Sigortası Teminatı ile, Siz ve aileniz güvence altında.
Genişletilmiş Konut Asistans Hizmeti ile, çilingir hizmeti, elektrik ve su tesisatı arızaları ve cam kırılmalarında her biri için yılda 3’er kez ücretsiz tamir imkanı.
Anahtar teslim Asistans Hizmeti ile, konutunuzda meydana gelen hasarlarda cebinizden hiçbir masraf çıkmadan Hasar Onarım Hizmeti (İstanbul,Ankara ve İzmir illeri için).
Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortası ile, misafirlerinize ait özel eşyalara verebileceğiniz zararlar teminat altında.
Sel, Su basması hasarlarında herhangi bir muafiyet uygulaması ile karşılaşmamaktasınız.
Geçici İkametgah teminatı, deprem neticesinde meydana gelen hasarlarıda kapsamaktadır.
Elektrik Hasarları Teminatı.Yıllık ve olaybaşı limit 1.000 YTL
Sigortalı konut içerisinde açıkta bulunan ziynet eşyaları yıllık ve olay başı azami 1.500 USD limit ile teminat kapsamındadır.
Acil durumlarda Med-Line Acil Kara Ambulansı , Tıbbi Danışma hizmetleri
Güvenli Yuvam poliçesi ile alacağınız teminatlar :

Yangın, Yıldırım, İnfilak, Konut Ek Teminatları, Kiracı Mali Sorumluluk, Komşuluk Mali Sorumluluk, Hırsızlık (Eşya teminatı var ise),GLKHHKNH Terör, Ferdi Kaza,3.Şahıs Mali Mes’uliyet,Hasar Onarım Hizmetleri,Eşyaların Başka Bir Adreste Teminat Altında Bulunması(Eşya teminatı için), Enflasyon Koruma Endeksi, Med-Line Acil Ambulans Hizmet Paketi, Ev Eşyaları için Kazaen Kırılma, Doğal Afet Güvencesi, Elektrik Hasarları ( eşya temiatı var ise), Kira Kaybı ( sadece bina sahipleri için ), Geçici ikamet Masrafları.

Konut Ek Teminatları:

Dahili Su,Fırtına,Kara ve Hava Taşıtları Çarpması,Duman,Yer Kayması,Kar Ağırlığı,Enkaz Kaldırma,

İsteğe Bağlı Teminatlar:

Eskiye Yeni, Cam Kırılması, Sel ve Su Baskını, Elektronik Cihaz, Deprem, Aig Asistans, Ferdi Kaza.
Araç Sigortaları Branşı Ürünlerimiz

AIG SİGORTA, yenilikçi yaklaşımı ve çağdaş hizmet anlayışıyla aracınızı her türlü riske karşı güvence altına alacak, sizlere özel kasko ürünü, ihtiyari mali mesuliyet ürünü ve zorunlu trafik ürünü, sizlerin sigortadan beklentilerinizi, hatta daha fazlasını vermektedir.


Aig Paket Kasko Sigortası
İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası
Zorunlu Trafik Sigortası
Aig Özel Trafik (Hususi Oto için)
Broşürler
Teklif FormlarıAIG Paket Kasko Sigortası

Sizlere sunduğumuz ürünümüz ile aracınızı güvence altına aldığınızda özel teminatlar ve avantajlara sahip olma ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Teminatlar


AIG ile Paket Kasko Sigorta Poliçesinin kapsama aldığı teminatlar ;

Çarpma, Çarpılma, Devrilme, Yanma, Çalınma
Kaza sonucu oluşabilecek hasarlar
Grev, Lokavt, Krgaşalık, Halk Hareketleri ve Terör nedeniyle oluşan zararlar
Deprem, yanardağ püskürmesi sonucu oluşan zararlar
Sel ve su basması sonucu oluşan zararlar
Sigara ve benzeri maddelerin teması sonucu oluşan yangın dışındaki zararlar
İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı ile, Aracınızla, diğer kişilere verebileceğiniz can ve mal zararlarının, Trafik Sigortası’nın teminat limitleri üstünde kalan kısmı güvence altına alınmaktadır
Ferdi Kaza Koltuk Sigortası ile, Sizin ve araç içerisinde bulunabilecek olan yolcuların, araç gerek hareket halinde iken, gerekse aracın bakımı yapılırken veya araca inilip binilirken, meydana gelebilecek bir kaza neticesinde Yaşam Kaybı ve Sürekli Sakatlık giderlerini temin eder.
Med-line acil yardım hizmeti :
Teminat Kapsamı:


Sigortalı araçta bulunanların tamamı, araç dışında ise yalnızca poliçe sahibine aşağıda tanımı yapılan tüm acil durumlarda Med-Line tarafından tıbbi danışmanlık ve acil hizmet sunulmuştur.

Verilen hizmetler :

Sağlık Danışmanlığı(24 saat ücretsiz ve limitsiz): Acil olan veya olmayan durumlarda Med-Line alarm merkezindeki hekim tarafından sigortalıya karşılaştıkları sağlık problemi konusunda (0212) 444 12 12 no’lu telefon ile aydınlatıcı bilgi verilir ve yapılması gerekenler konusunda sigortalıya-ı yönlendirilir.Alarm merkezi tarafından sigortalıya ilaç tavsiye edilmez ve reçete düzenlenmez.

Acil Kara Ambulansı (24 saat ücretsiz ve limitsiz) : İstanbul,Ankara ve İzmir illeri içinde stand-by hizmet veren, full yoğun bakım donanımlı, telsiz sistemli, uluslararası standartta, doktor, anestezi teknisyeni ve sürücünün görev yaptığı istasyon hastanelerde konuşlandırılmış araçtır. Bu hizmet diğer illerde Med-Line’ın anlaşmalı kurumları tarafından verilecektir.Acil kara ambulansı hizmeti, şehir belediyesi sınırları dahilinde geçerlidir.

Acil İlaç ve Sarf Malzemesi (24 saat ücretsiz ve limitsiz) : Sigortalıya yapılacak acil müdahalede kullanılacak ilaç ve sarf malzemesidir.

Medikal Bilgi Köprüsü (24 saat ücretsiz ve limitsiz) : Sigortalı ve hasta sahibinin aynı mekanda olmadığı koşullarda, sigortalının kliniği hasta sahibine ve varsa özel doktoruna alarm merkezi tarafından bildirilir. Bu sayede sigortalı, hasta sahibi ve doktoru arasında medikal bilgi köprüsü oluşturulur.

Acil Doktor Hizmeti (24 saat ücretsiz ve limitsiz) : Kara ambulansı bulunmayan ve ulaşılması uzun zaman gerektirecek noktalarda,hastaya ilk etapta hekim gönderilerek müdahalenin yapılması ve/veya gerekli görülmesi halinde,müdahale için en yakın donanımlı sağlık merkezine ulaşımını gerçekleştirilmesi hizmetidir.

Aig Asistans Hizmeti ile, Aracın Çekilmesi, Lastik Değişimi, Çilingir Hizmeti, Kişisel Hizmet yardımı ve daha birçok avantajlı hizmete sahipsiniz.
Hasar esnasında eskime payı düşülmemektedir.
Anahtar Kaybı Zararlarının Giderilmesi: Araç anahtarınızın kaybolması ya da çalınması nedeniyle anahtarın yeniden kopyalanması, komple kilit değişimi poliçede belirtilen limitle teminat kapsamına dahildir.


Sunulan Avantajlı Hizmetler

Hasarın, Kasko Sigortası Genel Şartlarına uyması ve poliçe ödemelerinde aksaklık bulunmaması halinde, evrakların ve eksper raporunun tamamlanmasını takip eden 15 iş günü içerinizde Hızlı Hasar Ödeme Hizmeti.
Aracın "0" km olarak yeni satın alınmasını müteakip , AIG Sigorta A.Ş’ de kasko sigortası devam ederken, ilk altı (6) ay içerisinde tam ziya hasara uğraması veya çalınması halinde, poliçe değerinin enflasyona göre eklenmiş değerini aşmamak üzere tazminat "0" km araç bedeli olarak tazmin edilecektir. (Hususi otolar için)
Araç içerisinde bulunabilecek kişisel eşyalar (cep telefonu ve nakit para hariç) yılda 2 kezle sınırlı olmak üzere 1.000 YTL’ye kadar çalınma riskine karşı teminat altındadır.
(Hususi otolar için)

Kiralık Araç Hizmeti: Sigortalı aracın hasar anında yürüyemez halde olması ya da yürütülmesi hasarın artmasına sebebiyet verecekse AIG Asistans tarafından veya AIG Asistans’ın onayı alınarak başka bir firmanın çekicisi ile araç, anlaşmalı servise çekilmiş ve onarımı 24 saati aşması halinde 5 güne kadar, yakıt masrafları hariç, ücretsiz araç sağlanması. (Hususi otolar için)
Aig Asistans Çekici hizmetinde il dahilinde km sınırlaması uygulanmamaktadır
İş Kaybı Teminatı : Paket Kasko Sigorta Poliçesi içerisinde vermekte olduğumuz Ferdi Kaza teminat kapsamı içerisinde ,Bir işyerinde Bağ-Kur veya SSK’ya bağlı olarak çalışan veya emekli olan Araç Sahibi için, isteğe bağlı olarak " İş Kaybı Teminatı" verilebilmektedir.
Teminat Şartları :

Şahıs adına kayıtlı olan hususi oto, kamyonet, kamyon ve minibüsler için verilebilmektedir.
Tüzel müşteriler için bu teminat verilmemektedir.
İsteğe bağlı bir teminattır
İş Kaybı Teminatı, Poliçede belirtilmiş olan Yaşam Kaybı ve Sürekli Sakatlık teminatlarına bağlı olarak otomatik olarak hesaplanmaktadır.

Özel Hasarsızlık Koruması :
Hasarsızlığın Bozulmadığı Haller :

% 100 Rüculu hasarlarda , Yıl içerisinde adet veya meblağ sınırlaması olmaksızın, hasarsızlık hakkı kaybolmayacaktır.
Cam Kırılması, ayna ve farkırılması hasarlarında, Yıl içerisinde adet veya meblağ sınırlaması olmaksızın hasarsızlık hakkı kaybolmayacaktır.
Yıllık sigorta süresi içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere orjinal olmayan yani araca sonradan monte edilen Radyo Teybin çalınması halinde sigortalının hasarsızlık hakkı kaybolmayacaktır.
AIG Anlaşmalı Tamirhanelerinin kullanılması durumunda 1 yıllık poliçe süresince sadece 1 kasko hasarı için hasarsızlık indirimi sadece 1 kademe geriye düşecektir. Bu uygulama tam ziya ve hırsızlık hasarlarında geçerli değildir. Bu uygulamadan faydalanabilmek için poliçede adı geçen aracın herhangi bir hasarı anında mücbir sebebpler dolayısı ile zarar gören aracın anlaşmalı tamirhaneye götürülememesi durumunda sigorta şirketi tazminatı anlaşmalı olduğu tamirhanesinin parça ve işçilik fiyatlarını baz alarak tesbit edecektir.

İNDİRİMLER :

a- Hasarsızlık İndirimi :

Aracınızı sigortalattınız ve poliçe zurréis içerisinde hiç kaza yapmadınız, yada "Özel Hasarsızlık Koruması" altındasınız, yıllık kasko priminize %30’dan %60’a kadar varan indirime hak kazanıyorsunuz.

b- Peşin Ödeme İndirimi :

Poliçe priminizi peşin öderseniz ek bir indirim hakkına sahip oluyorsunuz.

c- Araç İndirimi : Aig’den sigortalı, size ait diğer araç veya araçlarınız için ek bir indirim hakkına sahipsiniz.

d- Konut Sigortası İndirimi :

Aig’den sigortalı size ait konut poliçeniz var ise, kasko poliçe priminizde ek bir indirime sahipsiniz. (Hususi oto için)

e- Muafiyet İndirimi :

Poliçenizin %5 muafiyetli olarak düzenlenmesi halinde , poliçe priminizde ek bir indirim hakkına sahipsiniz.

21 yaşın üstünde ve 1 yıldan fazla ehliyete sahip sürücüler için özel fiyatlar uygulanmaktadır.İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası

Teminat Kapsamı


İş bu sigorta ile aracın kullanılmasından kaynaklanan ve aracın işletenine yüklenecek hukuki sorumluluğun, Karayolları Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası limitlerinin üzerinde kalan kısmı için poliçede belirlenen limitlere kadar temin eder.

Yani, 3.Şahıslara verilecek zararlar Trafik Sigortası limitlerini aşıyorsa; aşan kısım poliçede belirlenen limitler dahilinde zarar görene ödenecektir.

Otomatik Teminatlar:

Bedeni ve Maddi Zararlar

İsteğe Bağlı Teminatlar:

a- Yaşam Kaybı ve Sürekli Sakatlık
b- Tedavi Masrafları

Özellikleri:

Trafik sigortası limitlerinin üzerinde kalan zararlarda maddi bedeni ayrım yapılmaksızın sigortalının sorumluluğunu bertaraf eder.
25 milyar ve 50 milyar gibi yüksek teminat limitlerinin verilmesi.
Bu ürünün alınması esnasında ilgili aracın Kasko ve Trafik Sigortasının şirketimizde sigortalı olması şartı yoktur.
Ruhsatta kayıtlı, Araç Kullnım Şekli HususiOtomobil, olan araçlar için geçerlidir.Zorunlu Trafik Sigortaları

Teminat


Sigortacı, işbu poliçede gösterilen aracın kullanılmasından doğan ve Karayolları Trafik Kanununa ve Umumi Hükümlere göre aracın işletenine terettüp eden hukuki sorumluluğu ve bu poliçe teminat kapsamında olmak şartı ile Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası hadlerinin üzerinde kalan kısmını, poliçede hadlere kadar temin eder.
Işbu sigorta, sigorta ettirenin haksız taleplere karşı müdafaasını da temin eder.

Teminat Dışında Kalan Haller

Aşağıdaki haller sigorta teminatının dışındadır.

Sigortalının kendisinin uğrayacağı zararlar,

Aracı sevk ve idare edenin, aracı sevk ve idare ederken uğruyacağı zararlar dolayısıyla ileri sürülen talepler,

İşletenin veya aracı sevk edenin eşinin, usul ve füruunun (kendisi ile evlat edinme ilişki bağı olanların) ve birlikte yaşadığı kardeşlerinin uğruyacağı zararlar dolayısıyla ileri sürülen talepler,

Araç sahibi ile işleteni arasındaki ilişkide araca gelen zararlar dolayısıyla ileri sürülen talepler,

Poliçede gösterilen aracın ve bu araç ile taşınan malların ( yolcu bagajı ve benzeri eşya teminat dahilindedir.) veya çekilen şeylerin bozulması zarar ve ziyana uğraması yüzünden ileri sürülen talepler,

Çalınan veya gaspedilen aracın sebep olduğu ve Karayolları Trafik Kanunu’na göre işletenin sorumlu olmadığı zararlar ile aracın çalındığını veya gaspedildiğini bilerek binen yolcuların zarara uğramaları nedeniyle ileri sürülen talepler,

Sürat yarışlarına iştirak ve yarış güzergahında yapılan antremanlar sırasında meydana gelebilecek zarar ve ziyan nedeniyle ileri sürülen talepler,

Aracın gözetim, onarım, bakım, alım-satım, araçta değişiklik yapılması amacı ile veya benzeri bir amaçla faaliyette bulunan teşebbüslere bırakılmasından sonra aracın sebep olduğu zararlara ilişkin her türlü talepler,

Patlayıcı ve parlayıcı maddeler taşınması (yedek akaryakıt hariç) sebebiyle meydana gelen zarar ve ziyanlardan dolayı ileri sürülen talepler,

Manevi tazminata ilişkin talepler.
AIG Özel Trafik Sigortası

Otomobilinizle her gün trafiğe çıkıyorsunuz. Ancak herhangi bir hasar anında Zorunlu Trafik Sigortası karşı tarafa verdiğiniz zararı yalnızca limitler dahilinde karşılıyor.

Peki bu limitlerin yetersiz kaldığı durumda ne olacak?

AIG Özel Trafik Sigorta poliçesi ile verilen ekstra teminatlarla, yalnızca karşı tarafın hasarı karşılanmıyor. İhtiyari Mali Sorumluluk, Ferdi kaza ve AIG Araç Asistans teminatları ile birlikte geniş bir hizmet yelpazesine sahip olunuyor.

Teminatlar

AIG Araç Asistans: Meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya mekanik arıza sonucu, sigortalı aracın hareket edememesi durumunda çekici hizmeti, aracın şarampole yuvarlanması durumunda kurtarma masrafı gibi birçok avantaja sahip olunuyor.
Zorunlu Trafik Sigortası
İhtiyari Mali Sorumluluk: Karşı tarafa vereceğiniz zararlarda, Zorunlu Trafik Sigortası limitlerinin yetmediği durumlarda zarar İhtiyari Mali Sorumluluk limitlerinden karşılanmaktadır. Bedeni maddi ayırımı yapılmaksızın Olay Başına ve Azami Yıllık Toplam Limit verilmektedir.
Ferdi Kaza: Ferdi Kaza teminatı ile sigortalı araç ve araç içinde bulunabilecek yolcular Yaşam kaybı ve Sürekli Sakatlık rizikolarına karşı teminat altına alınmaktadır.
Aig Özel Trafik Ürünü, Ruhsatta Kayıtlı kullanım Şekli "Hususi Oto" olan araçlar için geçerlidir.Genel Bilgiler

Ferdi Kaza Sigortaları Branşı Ürünlerimiz

Ferdi Kaza Sigortası, sigortalının sigorta süresi içinde işyerinde veya özel hayatında, özel ve mesleki faaliyetleri gereği yapacağı seyahatler sırasında meydana gelebilecek kazalar sonucunda yaşam kaybı, sürekli sakatlık ve yaralanma durumunu kapsar.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Özellikleri:


7 gün / 24 saat
Dünyanın her yerinde geçerli
Teklif gerektirmeyen çok seçenekli teminat limitleri
Uygun prim ve taksit fırsatları
Sağlık kontrolü gerekmez.
18-65 yaş arasındaki herkes Ferdi Kaza Sigortası?ndan faydalanabilir.
Tedavi masrafları teminatı için herhangi bir katılım payı ödenmez.
Sağlık Sigortasına göre çok uygun primlere sahiptir.
Sigortalı istediği kuruma gidebilir, kendisine ödeme fatura karşılığı yapılır.
Ferdi Kaza Sigortaları Ürünlerimiz:


Aile Güvenlik Planı
Aktif Yaşam Güvenlik Planı
Eğitim Giderleri Sigortası
Hastane Güvenlik Planı
Şirket Güvenlik Planı
Uluslararası Eğitim Güvencesi Planı
Uluslararası Seyahat Güvenlik Planı
Broşürler
Teklif Formları
Kaza Nedir?

Sigortalı kişinin iradesi dışında olup, sigortalının ölümü, sürekli sakat kalması veya bedeni olarak yaralanması ile sonuçlanan ani ve beklenmedik olaylara "kaza" denir.

Kaza Kapsamına Neler Girer?


Trafik Kazaları
Ev Kazaları
Ani ve beklenmedik bir anda ortaya çıkan gazların teneffüsünden oluşan zehirlenmeler
Yanıklar
Yılan ve haşere sokması neticesindeki zehirlenmeler
Isırılma neticesinde meydana gelebilecek kuduz
Terör, kapkaç, halk hareketleri gibi olayların sonucunda meydana gelen yaralanmalar
Kaza Kapsamına Neler Girmez?


Her türlü hastalıklar ve bunların neticeleri
Kaza neticesi olmayan sıcaklık, donma, güneş çarpması
İntihar veya intihar girişimi
Sarhoşluk ve uyuşturucu madde kullanımı
Sarhoşluk veya uyuşturucu madde kullanımdan sonra meydana gelen kazalar
Kaza sonucu olmayan cerrahi müdahalelerin sonucunda meydana gelen ölüm ve sakatlık halleri
Savaş, grev ve halk haraketlerine katılmak
Suç (cinayet) işlemek
Ferdi Kaza Sigortasının kapsadığı ana teminatlar :

Yaşam Kaybı : Sigortalının poliçe teminatına giren bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren 1 yıl içinde vefat etmesi sonucunda poliçede gösterilen menfaattarlara yoksa kanuni hak sahiplerineödenecek tazminattır. Kanunen 16 yaşından küçük çocuklara yaşam kaybı teminatı verilmez.

Sürekli Sakatlık : Sigortalının poliçe teminatına giren bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren 2 yıllık zaman dilimi içerisinde sürekli sakat kalması neticesinde Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda belirtilen sakatlık oranları dahilinde kendisine ödenecek tazminattır.

Bu ana teminatlara ek olarak sunulan bir başka teminat ise;

Tedavi Masrafları : Bir kaza sonucunda sigortalının yaralanması veya sakatlanması durumunda poliçe teminat limitleri dahilinde tedavi için yapılan hastane, doktor, ilaç, röntgen ve diğer tedavi masraflarını kapsar. Kaza sonucu tedavi masrafları teminatı sağlık sigortasından farklı olarak kaza sonucu meydana gelecek herhangi bir yaralanmada hastane sınırlaması olmaksızın tedavi imkanı sağlar. Tedavi sonuclandıktan sonra alınacak fatura AIG’ye ulaştırıldığında hiçbir katkı payı alınmadan poliçede belirtilen limit dahilinde tedavi masrafının tamamı müşteriye en kısa zaman içinde ödenir.
Uluslararası Seyahat Güvenlik Planı

Ferdi Kaza Sigortaları tarafından yurtdışı seyahatlerinde geniş kapsamlı seyahat sigortası seçeneklerini içeren Uluslararası Seyahat Güvenlik Planı, özel teminat, prim ve avantajlarla siz Müşterilerimizin hizmetindedir.

Teminat

Uluslararası Seyahat Güvenlik Planı’nın kapsama aldığı teminatlar;


AIG Assist - 24 Saat Yardım Hizmetleri
Acil Durumda Hasta Nakli
Tedavi Masrafları (Kaza & Hastalık)
Diş Kazası
Reçeteli İlaçlar
Otelde Nekahat (10 gün)
Cenazenin Ülkesine İadesi
Bagaj Kaybı (Havayolu için)
Kazaen Yaşam Kaybı ve Sürekli Sakatlık
Uçuş Rötarı
Seyahatin İptali/Yarıda Kesilmesi
Yasal Masraflar (Avans olarak)
Kefalet Ücreti (Avans olarak)
İNDİRİMLER


Ebeveyni ile seyahat eden 16 ile 19 yaş arasındaki çocuklara %25 indirim uygulanır.
AIG Sigorta Avantajları

Sunulan Avantajlı Hizmetler;
Geniş Kapsam ve Çok Seçenekli Teminatlar
24 Saat ve Dünyanın Her Yerinde
Özel Aile Primi; Anne, Baba ve 6 Ay-16 Yaş Arasındaki En Fazla 3 Çocuk İçin Ödenen Toplam Primdir.
Rekabetçi Fiyatlar
Hızlı Hasar Ödemesi
Müşteri Profili

Uluslararası Seyahat Güvencesi Planı poliçesinin hedeflediği müşteri profili;
Yurtdışına seyahat eden herkesUluslararası Eğitim Güvencesi Planı

Ferdi Kaza Sigortaları tarafından yurtdışında eğitim gören öğrencileri kapsamlı koruma altına alan Uluslararası Eğitim Güvencesi Planı, özel teminat, prim ve avantajlarla siz Müşterilerimizin hizmetindedir.

Teminat

Uluslararası Eğitim Güvencesi Planı’nın kapsama aldığı teminatlar;

AIG Assist - 24 Saat Yardım Hizmetleri
Tedavi Masrafları (Kaza % Hastalık)
Acil Durumda Hasta Nakli
Sponsor Koruması
Cenazenin Ülkesine İadesi
Toplu Taşıma Araçlarında Kazaen Yaşam Kaybı ve Sürekli Sakatlık
Yasal Masraflar (Avans olarak)
Kefalet Ücreti (Avans olarak)
Bagaj Kaybı (Havayolu için)
İNDİRİMLER


Özel Grup indirimi uygulanır.
AIG Sigorta Avantajları

Sunulan Avantajlı Hizmetler;
Geniş Kapsam ve Çok Seçenekli Teminatlar
24 Saat ve Dünyanın Her Yerinde Geçerli
Rekabetçi Fiyatlar
Hızlı Hasar Ödemesi
Müşteri Profili

Uluslararası Eğitim Güvencesi Planı poliçesinin hedeflediği müşteri profili;
Yurtdışına eğitime giden herkes içinHastane Güvenlik Planı

Ferdi Kaza Sigortaları tarafından sunulan Hastane Güvenlik Planı, Kaza veya Hastalık sonucu hastanede yatılan hergün için seçilen plana göre tazminat ödeyen özel teminat, prim ve avantajlarla siz Müşterilerimizin hizmetindedir.

Teminat

Hastane Güvenlik Planı’nın kapsama aldığı teminatlar;

25, 50, 75 ve 100 milyon TL'lik alternatifli Günlük Hastane Teminatı
Kazaen Yaşam Kaybı
Kazaen Sürekli Sakatlık
İNDİRİMLER


Eş Dahil indirimli fiyatlar
AIG Sigorta Avantajları

Sunulan Avantajlı Hizmetler;
Kabul Garantisi
Esnek Teminatlar
Eşlere İndirimli Primlerle Güvence İmkanı
365 Güne Kadar Nakit Tazminat Ödemesi İmkanı
Teminatlar Nakden Size Ödenir
Sağlık Sigortasına Sahip Olunsa Dahi Hem Sağlık Sigortasının Karşılamadığı Masrafları Karşılar Hem de Ek Bir Kaynak İşlevi Görür.
24 Saat ve Dünyanın Her Yerinde Geçerlidir.
Hastanede Yatmasanız Dahi Kazaen Yaşam Kaybı ve Sürekli Sakatlık Teminatları ile Güvence Altındasınız
5 Taksitte Prim Ödemesi
Hızlı Hasar Ödemesi
Müşteri Profili


Hastane Güvenlik Planı poliçesinin hedeflediği müşteri profili;

18-65 yaş arasındaki herkes içinEğitim Giderleri Sigortası

Ferdi Kaza Sigortaları tarafından eğitim çağındaki çocuklara yönelik, çocuğun gideceği yada devam etmekte olduğu okulun yıllık giderlerini güvence altına almayı amaçlayan Eğitim Giderleri Sigortası özel teminat, prim ve avantajlarla siz müşterilerimizin hizmetindedir.

Teminat

Eğitim Giderleri Sigortası’nın kapsama aldığı teminatlar;

Çocuğu için Eğitim Giderleri Sigortası yaptıran velinin Kazaen Yaşam Kaybı veya Sürekli Sakatlığı durumunda seçilen teminat miktarına göre, en fazla 8 yıl olmak üzere, güvence altına alınan sene sayısı kadar çocuğun eğitim giderlerini senelik olarak karşılar.
Yıllık Teminatlar 1,500 USD'den 21,000 USD'ye kadar farklı seçeneklerdedir.
İNDİRİMLER


Diğer ebeveynin veya çocuğun da sigortalanması halinde ikinci ebeveyne / çocuğa %25 indirim uygulanır.
AIG Sigorta Avantajları

Sunulan Avantajlı Hizmetler;
Tek prim ödemesiyle 8 yıla kadar güvence
Teminatların Amerikan Doları'na endeksi sayesinde enflasyona karşı koruma sağlar
Seçilen plana göre %25 peşin, kalanı 5 eşit taksitte ödeme imkanı
Hızlı Hasar Ödemesi
Rekabetçi Fiyat
Müşteri Profili

Eğitim Giderleri Sigortası?nın hedeflediği müşteri profili;
Her ebeveynAktif Yaşam Güvenlik Planı

Ferdi Kaza Sigortaları tarafından sunulan Aktif Yaşam Güvenlik Planı, kaza sonucunda meydana gelebilecek çeşitli yaralanmalar, hastane masrafları, günlük yaşam aktiviteleri kaybı ve kaza sonucu yaşam kaybı ve sürekli sakatlık teminatlarını içeren,özel prim ve avantajlarla siz Müşterilerimizin hizmetindedir.

Teminat

Aktif Yaşam Güvenlik Planı’nın kapsama aldığı teminatlar;
Yaralanmalar; Kırıklar, Yanıklar, Çıkıklar ve İç Yaralar
Kaza Sonucu Hastane Masrafları
Günlük Yaşam Aktiviteleri Kaybı
Kaza Sonucu Yaşam Kaybı
Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık
İNDİRİMLER

Eş Dahil indirimli fiyatlar

AIG Sigorta Avantajları

Sunulan Avantajlı Hizmetler;


Sağlık Kontrolü Gerektirmez
Bekleme Süresi Yoktur
Kaza Sonucu Meydana Gelecek Yaralanmalarda Yapılan Harcamaya ve Faturaya Bakılmaksızın 8,300,000,000 TL'ye Kadar Ödeme Yapılır.
Hastanede Yatılan Her Gün İçin 365 Güne Kadar 80 milyon TL'ye Kadar Günlük Hastane Tazminatı Ödenir.
Kaza Sonucu Yaşam Kaybı ve Sürekli Sakatlık Toplu Taşamada Meydana Geldiyse Teminatlar İki Katına Çıkar.
Tazminat Ödemesi Hiçbir Koşula Bağlı Değildir, İstenildiği Gibi Kullanılabilir.
6 Taksitte Prim Ödemesi
Hızlı Hasar Ödemesi
Müşteri Profili

Hastane Güvenlik Planı poliçesinin hedeflediği müşteri profili;
18-70 yaş arasındaki herkes içinİşyeri Fayda Planları

1) Çalışanlara Özel Güvenlik Planı


Çalışanlara Özel Güvenlik Planı, kaza veya deprem sonucu oluşabilecek yaşam kaybı, sürekli sakatlık ve bedeni yaralanma hallerine karşı 24 saat süreyle, dünyanın heryerinde çalışanları ve ailelerini güvence altına alıyor.

Aşağıda belirtilen bütün haller Çalışanlara Özel Güvenlik Planı’nın kapsamına giriyor:

Her türlü kaza (evde, işte, trafikte vb.)
Deprem
Terör, kapkaç ve halk hareketleri gibi olayların sonucunda meydana gelen yaralanmalar
Amatör spor kazaları
Kayak kazaları
Motorsiklet kazaları
Kırıklar
Yanıklar
Gıda zehirlenmesi
Bir hayvan tarafından ısırılma
Yılan veya haşere sokması sonucu zehirlenmeler
Çalışanlara Özel Güvenlik Planı, diğer sigortalarla kıyaslandığında yüksek risk grubunda bulunan deprem, terör, motorsiklet ve kayak kazaları gibi istisnaları ek prim ödemeden kapsayan geniş teminatları, uygun prim ve cazip ödeme koşulları ile çalışanlara ve ailelerine yaşam kaybı, sürekli sakatlık, tedavi masrafları, kırıklar, yanıklar, hastane tazminatı ve evde nekahat teminatlarını sunuyor.

Ayrıca Çalışanlara Özel Güvenlik Planı’na dahil olan herkes, Med-Line Acil Sağlık Hizmetlerinden ( Acil Doktorlu Kara Ambulans Hizmeti, 365 gün 24 saat Telefon ile Tıbbi Danışmanlık Hattı, Hastane Organizasyonu, Medikal Bilgi Köprüsü) ücretsiz yararlanabiliyor.

Teminatlar

Yaşam Kaybı (Sigortalı veya eşi)
Yaşam Kaybı (Çocuk)
Sürekli Sakatlık
Tedavi Masrafları
Hastanede kalınan gün başına (365 güne kadar)
Evde nekahat/gün başına (30 güne kadar)
Evde nekahat-çocuk /gün başına (30 güne kadar)

Kırıklar

1.El, kol, dirsek kırıkları
2.Ayak, bacak kırıkları2) Tehlikeli Hastalıklar Planı


AIG Sigorta Tehlikeli Hastalıklar Planı sizi aşağıdaki 11 tehlikeli hastalığa karşı güvence altına alıyor.
İnme
Kanser ( Cilt Kanseri hariç )
İlk Kalp Krizi
Koroner Arter Ameliyatı
Böbrek Yetmezliği
Hayati Organ Nakli
Körlük
Koma
Ağır Yanıklar
Çoklu Skleroz
Felç
Hastalık teşhis edildiği anda sigortalıya seçilen teminat limiti kadar bir defada, nakit, kesintisiz tazminat ödemesi.
60.000.-YTL’ye kadar teminata sahip olma
Ayda 3.-YTL’den başlayan prim seçenekleri
11 taksitte prim ödeme imkanı
İkinci Görüş Assistans Hizmeti
Teminatlar, yukarıdaki hastalıklardan herhangi birinin daha önceden geçirilmemesi ve poliçe başlangıç tarihinden itibaren 90 gün içinde teşhis edilmemesi durumunda ödenir.
Konularında Uzman Doktorlardan İkinci Görüş

Konulan teşhis ve önerilen tedavi ile ilgili olarak yanlış teşhis ihtimalini ortadan kaldırmak amacıyla,Amerika’nın önde gelen hastane gruplarıyla Türkiye “ İkinci Görüş “ ofisi aracılığı ile bağlantı kurarak ücretsiz ikinci görüş alma
Gerekli durumlarda Amerika’da teşhisi koyan ve tedavi yöntemi sunan doktorlarla Video- Konferans yapma imkanı
Sigorta planında dahil olmayan bir hastalık için kullanılmak istenirse İkinci Görüş Türkiye Ofisi’nin belirlediği özel indirimli fiyatlar ile bu hizmeti kullanabilme imkanı
Poliçe süresi içinde sınırsız olarak bu hizmetlerden yararlanmaAile Güvenlik Planı

Ferdi Kaza Sigortaları tarafından sunulan Aile Güvenlik Planı, özel teminat, prim ve avantajlarla Siz Müşterilerimizin hizmetindedir.


Her Türlü Kaza ve Deprem Sonucu
Her Türlü Kaza ve Deprem Sonucu
Sürekli Sakatlık
Tedavi Masrafları
İNDİRİMLER

2 Kişiden İtibaren Özel Grup İndirimleri Uygulanmaktadır.
Eş Dahil Özel Primler
AIG Sigorta Avantajları

Sunulan Avantajlı Hizmetler;


1,000,000 USD?ye Kadar Esnek Teminat Seçenekleri
24 Saat Süreyle ve Dünya?nın Heryerinde Güvence Sağlar.
1 Yıl Boyunca Geçerlidir.
%25 Peşin, Kalanı 5 Eşit Taksitte Prim Ödemesi
Hızlı Hasar Ödemesi
Müşteri Profili

18-65 yaş arasındaki herkes için


Şirket Güvenlik Planı

Eğer şirketiniz 2-50 kişi arası çalışana sahipse, geniş kapsamlı teminatlarla oluşturulmuş 10 değişik limitli Şirket Güvenlik Planı’ndan hemen faydalanabilirsiniz.

Teminat

Şirket Güvenlik Planı’nın kapsama aldığı teminatlar;

Her Türlü Kaza ve Deprem Sonucu

Yaşam Kaybı
Sürekli Sakatlık
Tedavi Masrafları
Cenaze Masrafları
AIG Sigorta Avantajları

Sunulan Avantajlı Hizmetler;

Kişi başı 100,000 YTL'ye Kadar Esnek Teminat Seçenekleri
Kabul Garantisi
24 Saat Süreyle ve Dünya'nın Heryerinde* Güvence Sağlar
1 Yıl Boyunca Geçerlidir
%25 Peşin, Kalanı 5 Eşit Taksitte Prim Ödemesi
Hızlı Hasar Ödemesi
Müşteri Profili

Şirket Güvenlik Planı poliçesinin hedeflediği müşteri profili;

Çalışan sayısı 2-50 arasında olan şirketler
Irak & Afganistan teminat haricindedir.Sigorta Firmaları Listesi

 
 
 
 
Ana Sayfa | Sigorta Türleri | Zorunlu Trafik Sigortası | Kasko Sigortasi | İşyeri Sigortası | Sağlık Sigortası | Zorunlu Deprem Sigortası | Gizlilik | İletişim
© Copyright 2013 Sigorta Kasko. Tüm Hakları Saklıdır.