Sigorta Teklif
  Ana Sayfa  
  Hemen Teklif Al  
  Sigorta Ürünlerimiz  
  Trafik Sigortası  
  Kasko Sigortası  
  Konut Sigortası
  İşyeri Sigortası
  Sağlık Sigortası
  DASK Sigortası
  Bize Ulaşın

Sigorta Teklif
Sigorta İş Olanakları

» Kasko Değer Listesi
» Sigorta Firmaları

Sigorta - Trafik Sigortası - Araç Sigortası
 

AEGON SİGORTA

 

ÜRÜNLER
Bireysel Emeklilik
İkinci Bahar
Safir
Talep Formları
Vergi Avantajları
Sorular / Cevaplar
BES Yatırım Fonlarımız
Emeklilik Yatırım Fonlarımız
Fon Performansımız
Hayat ve Risk Ürünleri
Turuncu Elma
Korunan Gelecek Hayat Sigortası
Çocuğum İçin Hayat Sigortası
Ferdi Kaza
Vergi Avantajları
İkraz ve İştiraya Ait İstenilen Belgeler Hakkında Bilgilendirme
Bireysel Emeklilik


Bireysel Emeklilik Sistemi nedir?

Mevcut sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak emeklilik döneminde ek gelir elde etmemizi sağlayan, devlet tarafından vergi teşvikleri ile desteklenen bir "özel emeklilik" sistemidir.

Çalışırken sahip olunan yaşam standardını emekli olduğunda da devam ettirebilenlerimizin sayısı giderek azalıyor. Mevcut sosyal güvenlik sistemlerinden elde edilen emeklilik aylıkları, emeklilik döneminde arzu ettiğimiz yaşamı sürdürmemize maalesef imkan tanımıyor.

Emekli olduğumuzda elde edeceğimiz gelirin oldukça azalacağını bilmek karşısında,

"... emekli olduğumda zaten o kadar gelire ihtiyacım olmayacak ki..."
"... o güne daha çok var, zamanı geldiğinde düşünürüz..."

gibi, sorunu erteleyen veya kendimizi rahatlatan yaklaşımlar yerine, karşılaşılması neredeyse kaçınılmaz olan bu sorunu çözmek için şimdiden önlem almak mümkün.

Bireysel Emeklilik Sistemi;

Yapacağımız düzenli tasarrufların ödeyeceğimiz vergi matrahından düşülmesi imkanı sayesinde başka hiç bir yatırım aracında olmadığı kadar avantajlar sunmanın yanı sıra, bu tasarrufların, konusunda uzman kişilerce yatırıma yönlendirilerek değerlendirilmesi sonucu her geçen gün kartopu etkisiyle büyümesine ve emekli olduğumuzda daha iyi bir yaşam sürmemize olanak sağlayacak bir sistemdir.Bireysel Emeklilik Sistemi ne değildir?
Bireysel emeklilik, mevcut sosyal güvenlik sistemlerinin yerine geçmesi için tasarlanan bir sistem değildir.
Bireysel emeklilik, yeni bir hayat sigortası ürünü değildir.
Bireysel emeklilik, kısa süreli ve/veya spekülatif bir yatırım aracı değildir.
Sistemde en az 10 sene kalınmadığı sürece, arzu edilen faydanın elde edilmesi neredeyse imkansızdır.
Kısa süreli birikim ihtiyaçları için başka yatırım araçları tercih edilmelidir.

Hayat ve Risk Ürünleri Yaşam sigortası yaptırarak olası bir yaşam kaybınız olması durumunda sevdiklerinizin, kalıcı bir sakatlık ya da kritik hastalık durumunda da kendinizin ve sevdiklerinizin yaşam standartlarını koruyabilir, çocuklarınızın eğitimlerine devam etmelerini sağlayabilir ve geleceklerini güvence altına alabilirsiniz. Hayat sigortaları, öncelikle ana teminat olan vefat teminatını içermektedir, sigortalının başına istenmeyen bir olay gelmesi sonucunda, vefat etmesi durumunda devreye girmektedir. Hayat sigortaları, sigortalının önceden belirtmiş olduğu lehtar ya da kanuni varislerine sigorta poliçesinde belirtilen teminatları ödeyerek mali güçlüklerin yaşanmasını engellemektedir. Vefat teminatının yanında ödenecek ek primlerle Kaza Sonucu Vefat, Kaza Sonucu Maluliyet, Kaza Sonucu Tedavi Masrafları, Kritik Hastalıklar gibi teminatlar da satın alınabilmektedir. Hayat sigortaları için ödenilen primler, TL ya da dövize endeksli (Amerikan Doları, Euro) olarak seçilebilir. Prim ödeme dönemleri, ürünler bazında değişebilmekte olup poliçe başlangıcında peşin, aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık ödeme seçenekleri mevcuttur.

 

Turuncu Elma Hayat Sigortası


Sevdikleriniz için...
Kendiniz için...
Turuncu Elma
Hayat Sigortası ile
güvenli bir gelecek
ister misiniz?


Neden “Turuncu Elma”?

"Elma" sağlık demek,
enerji demek,
şifa demek,
vitamin demek...


Hayat, sevdiklerimizle paylaştıklarımız kadar değerli…
Hayata yetişme çalışmalarımızın içinde kendimizi aşarak çabalarken, büyüdüğümüzü, yorulduğumuzu düşünme zamanımız olmuyor. Hep aynı kalacağımızı hissederken yılları arkamızda bırakıyoruz.

Hep aynı kalabilecek miyiz ?
Dileğimiz, herkesin istedigi gibi bir hayata sahip olması ama bazen hayat bize kötü sürprizler yaşatabiliyor. Ne kadar dikkatli olursak olalım bazı olayları değiştirme gücümüz olmuyor.

Herşey yolunda giderken bazı dostlarımızın "Geleceğini, aileni güvence altına aldın mı?" sorusunu duyuyoruz. Bu sorunun cevabını Turuncu Elma ile veriyoruz. Benzersiz yaklaşımıyla, çok farklı, son derece esnek, güvenli bir gelecek sunan ve tam koruma sağlayan yepyeni bir hayat sigortasını sizlerle paylaşıyoruz. "Yarın başıma bir şey geldiğinde ailemin ve kendimin yaşayacağı maddi zorluklara nasıl çözüm bulacağım" diye düşünmek zorunda kalmayacaksınız !

Turuncu Elma Hayat Sigortası'nın sundukları
Turuncu Elma Hayat Sigortası ile yaşam kaybı veya (seçilirse) kritik hastalıklardan birinin teşhisi durumunda sevdiklerinize belirlediğiniz bir tutar kalır. Böylece sevdiklerinizin yaşayacağı maddi zorluklara nasıl çözüm bulacağınızı düşünmek zorunda kalmaz ve onların geleceğini güvence altına almış olursunuz.

Ana teminatın yanı sıra seçenekli olarak sunulan ek teminatlardan Kritik Hastalıklar Ek Teminatı'nı almanız durumunda sevdiklerinizin yanı sıra kendinizi de koruma altına almış olursunuz. Çünkü size tedavi masraflarınızı karşılamaya yönelik ve hayatınızı devam ettirebilmeniz için belirlediğiniz tutar ödenir. Bu sayede tedaviniz devam ederken gelir kaybınızı düşünmek zorunda kalmazsınız.

Ayrıca Kazaen Vefat Ek Teminatı ve / veya Toplu Taşıtta Kazaen Vefat Ek Teminatı talep edilmesi halinde sigortalının kazaen vefatı ya da toplu taşıt araçlarında biletli yolcu iken oluşan bir kaza sonucu vefatı durumlarında, poliçedeki şartlar doğrultusunda, belirtilen teminat tutarı vefat tazminatına eklenerek sevdiklerinize ödenir.

Ülkemizdeki ölümlerin hastalık gruplarına göre yüzdelik dağılımlarını biliyor musunuz?
Turuncu Elma Hayat Sigortası kapsamı içerisinde olan Kritik hastalıklar:


Alzheimer
Kanser
Kalp krizi
İnme
Koroner arter (by-pass) ameliyatı
Böbrek yetmezliği
Multiple Skleroz (MS)
Aort değiştirme ameliyatı
Kalp kapakçığı değişimi
Paraliz
Önemli organ nakilleri
Üçüncü derece yanık
Parkinson
İyi huylu beyin tümörü
Motor nöron hastalıkları
Koma
Tam ve daimi maluliyet
Turuncu Elma Hayat Sigortası Bilgilendirme Formu

Çocuğum İçin Hayat Sigortası


Çocuğunuz için en iyisini mi istiyorsunuz?

Her şeyden çok sevdiğiniz ve değer verdiğiniz çocuklarınız için elbette en iyisini istiyorsunuz. En iyi koşullarda yaşaması, kaliteli okullarda eğitim görmesi, rahat ve güvenli bir geleceğe sahip olması sizin için her şeyden daha önemli. Siz hayattayken bütün bunları gerçekleştirmek için çalışıyor, yatırımlar yapıyorsunuz. Peki, yanında olamayacağınız zamanlar için çocuğunuza bir gelecek planı hazırladınız mı?


İyi bir aileye sahip olmak, birlikte yıllar geçirmek, mutlu, huzurlu ve uzun bir hayat sürmek hepimizin dileği. Ama hayat her zaman planladığımız şekilde gelişmiyor. Yarın ne olacağı hepimiz için büyük bir bilinmez. Bu nedenle, tatsız olasılıklara karşı her zaman hazırlıklı olmak en doğrusu. Hayattayken verdiğiniz kararlar ve yaptığınız yatırımlar, siz vefat ettikten sonra da çocuklarınızın geleceğini garanti altına alacak ve onların mümkün olan en iyi şekilde yaşamalarını sağlayacak. Siz yanında yokken de çocuğunuzu koruma altına alabilmeniz, Çocuğum İçin Hayat Sigortası ile mümkün...

Çocugum İçin Hayat Sigortası nedir?
Çocuğum İçin Hayat Sigortası her şeyden önce çocuğunuz için oluşturulmuş bir koruma sistemidir. Sizin yanında olamayacağınız zamanlar için çocuğunuzun yaşam ve gelecek garantisidir. Çocukları koruma amaçlı bu sistemde, hem anne hem de baba sigortalı olur. İster evli olun, ister eşinizden ayrılmış, her koşulda bu sigortaya sahip olabilirsiniz. Ebeveynlerden birisi hayatını kaybederse, diğer eş ve çocuklara belirli tutarda ödeme yapılır. Böylece geride kalan eş, hem çocuklara iyi bir gelecek sağlamak hem de kendi hayatını iyi şartlarda sürdürebilmek için büyük bir destek almış olur. İkinci ebeveynin de hayatını kaybetmesi durumda ise, ilk ödenen teminatın iki katı kadar bir para tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çocuklara kalır. Çocuğum İçin Hayat Sigortası ile, siz burada olmasanız bile çocuklarınız her zaman koruma altında olur. Kısacası, gözünüz arkada kalmaz...

Beklenmedik durumlarda kalan primlerinizi biz ödüyoruz!
Siz ne kadar tedbirli ve sağduyulu olsanız da, hayatın ne getireceğini hiçbir zaman bilemeyiz. Bu nedenle AEGON Emeklilik ve Hayat olarak, beklenmeyen durumları da göz önünde bulundurmak bizim işimiz. Sigorta primlerinizi ödemeye başladığınız günden itibaren, ebeveynlerden birisi hayatını kaybederse, geriye kalan toplam prim tutarını AEGON Emeklilik ve Hayat olarak sizin için karşılıyoruz. Böylelikle zamansız bir vefat durumunda, hayatta kalan eş prim ödemelerini sürdürmek zorunda kalmamış oluyor. Sistem vefat eden eşin sigorta primlerini ödemeye devam ediyor ve bu süreç içerisinde oluşacak ikinci vefat durumu için planlanan miktarda teminat tutarı geçerliliğini sürdürüyor.


Çocuğum İçin Hayat Sigortası'na kimler sahip olabilir?
18 ile 70 yaş arasındaki evli, ayrılmış veya birlikte yaşayan tüm çocuklu çiftler bu sigortaya sahip olabilir. İki ebeveynin de sigortalandığı bu sistemde, eşlerin vefatları durumunda çocuklara hayatlarını sürdürebilecekleri ve geleceklerini planlayabilecekleri bir tutar kalır.

Sigortanın süresi nedir?
Çocuğum İçin Hayat Sigortası için en az 5, en çok 30 yıl olmak üzere uzun süreli bir koruma sistemi planlanmıştır.

İki eşin de hayatını kaybetmesi durumunda ne yapılır?
Çocukların kendi hayatlarını idame ettiremeyecek kadar küçük oldukları düşünüldüğünde, onları maddi ve manevi anlamda koruyup gözeten ebeveynlerini kaybetmeleri durumunda ihtiyaçları olan yüklü miktarda bir para, sizin şimdiden yapacağınız yatırım ile onlara teslim edilir.

Örnek:
Bir anne-baba, toplam 150.000 TL teminat tutarında bir sigorta programına dahil olur. Ebeveynlerden birisi hayatını kaybettiğinde, çocuklar 50.000 TL tutarında bir ödeme alır. Diğer ebeveyn de hayatını kaybederse ödenen tutarın iki katı olan, 100.000 TL tutarında bir ödeme alırlar. İki ebeveyn aynı anda
hayatını kaybederse; teminat tutarının tamamı olan; 150.000 TL çocuklara ödenir.

Kazaen Vefat Teminatı Seçeneği
AEGON Emeklilik ve Hayat'ın Çocuğum İçin Hayat Sigortası kapsamında bireylerin kaza sonucu vefat etme ihtimallerine karşı ek bir teminat seçeneği de vardır. İsteğe bağlı olarak ve ek teminat ödemesi de poliçeye dahil edilerek ister sigortalılardan sadece biri, ister her iki sigortalı da farklı tutarlarda ya da aynı tutarda bu ek teminatı alabilir. Böylelikle vefatın kaza sonucu olması durumunda, belirlenen miktara ek olarak poliçede belirtilen 'Kazaen Vefat Tazminatı' ödenir. Öngörülemeyen ihtimallere karşı, çocuklarınıza ek bir maddi destek sağlamak amacıyla poliçede tespit edilen miktarda bir kaza tazminatı ailenize teslim edilir.
Beklenmeyen durumlarda, çocuklarınız sağlam bir koruma sistemi altına alınmış olur.

Çocuklarla gelen sorumluluk…
Bir çocuk dünyaya getirmek, yaşatacağı mutluluğun yanı sıra bir o kadar da sorumluluk demek… Çocuğunuzun bakımı, eğitimi derken, sorumluluklar artık sizin olmaktan çıkıp tüm ailenizi ve ortak geleceğinizi etkiler. Çocuklu bir hayat sürüyorsanız, attığınız her adım ve verdiğiniz her karar üzerinde bir kere daha düşünmenizde fayda var. Çünkü onlar için en iyisini istiyorsunuz...


Yarınınız, bizim için çok değerli !Ferdi Kaza Sigortası

AEGON Emeklilik ve Hayat Ferdi Kaza Sigortası; sigortalıyı kaza sonucu meydana gelecek tedavi masrafları, sürekli sakatlık ve yaşam kaybı durumlarında Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları çerçevesinde teminat altına alan bir sigortadır. Kaza tabirinden maksat, ani ve harici bir olayın etkisi ile sigortalının iradesi dışında ölmesi veya cismani (bedenen) bir arızaya maruz kalmasıdır.
Kaza Sonucu Vefat Teminatı
İşbu teminatın konusu, ´´Sigortacı'' tarafından, Poliçe başlangıç tarihinden itibaren, poliçe süreci boyunca ani, harici ve sigortalının idaresi gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalının vefat etmesi riskine karşı Ferdi Kaza Sigortası Genel Şarları çerçevesinde, poliçe üzerinde yazılı Teminat Tutarı kadar teminat verilmesidir.

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Ek Teminatı
İşbu ek teminatın konusu, Sigorta süreci içinde ani, harici ve sigortalının idaresi dışında gerçekleşen bir kaza sonucu bir kaza sonucu sigortalının derhal veya kaza tarihinden itibaren iki sene içinde sebebiyet verdiği daimi maluliyet riskine karşı Ferdi Kaza Sigortası genel şartları çerçevesinde poliçe üzerinde yazılı Teminat tutarı kadar teminat verilmesidir. İş bu ek teminat için olay tarihi, yukarıda tanımlanan maluliyete yol açan kaza tarihidir.

Kaza sonucu Daimi Maluliyet ek teminatı, Tıbbi tedavinin sona ermesi ve daimi maluliyetin kesin surette tespitini takiben Ferdi Kaza Sigortaları genel şartlarında yer alan tazminat yüzdelerini gösterir cetvel halinde, azami sözleşmede tutarı belirlenmiş olan maluliyet hallerinde ödenir.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı
İşbu ek teminatın konusu, ´´Sigortacı'' tarafından, poliçe başlangıç tarihinden itibaren, poliçe süresi boyunca, ani harici ve sigortalının iradesi dışında gerçekleşen bir kazanın sonucu, kaza gününden itibaren bir sene zarfında oluşacak doktor ücreti ile ilaç, radyografi, banyo, masaj hastane ve diğer tedavi masraflarına (nakil ücretleri hariç) karşı Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları çerçevesinde, poliçe üzerinde yazılı Teminat Tutarı kadar teminat verilmesidir. Sigortacı, sözleşmede işbu ek teminat için tespit olunan meblağa kadar, fatura ve doktor raporu ile belgelenmek şartıyla poliçedeki limitler dahilinde öder.

Sigorta Kapsamındaki Durumlar

Trafik kazaları,
Ani ve harici hareketler, darbeler,
Düşme,
Ani ve beklenmedik şekilde ortaya çıkan gazların teneffüsünden oluşan zehirlenmeler,
Bir hayvan tarafından ısırılma, her türlü böcek sokması,
Kapkaç sonucunda meydana gelen yaralanmalar,
3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nda belirtilen terör eylemleri ve sabotaj sonucunda oluşan veya bu eylemleri önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan mücadeleler,
Amatör olarak yapılan sporlar (futbol, basketbol) neticesinde meydana gelen durumlar,
Deprem sonrası yaralanmalar,
Ek prim ile sigorta kapsamına alınmış ise; amatörce yapılan tehlikeli sporlar (dalış, kayak ve dağcılık) sonucu oluşan zararlar.
Ferdi Kaza Bilgilendirme Formu.pdfSigorta Firmaları Listesi

 
 
 
 
Ana Sayfa | Sigorta Türleri | Zorunlu Trafik Sigortası | Kasko Sigortasi | İşyeri Sigortası | Sağlık Sigortası | Zorunlu Deprem Sigortası | Gizlilik | İletişim
© Copyright 2013 Sigorta Kasko. Tüm Hakları Saklıdır.